Kalousek tajně vyjednává se známým mužem z ČSSD, cituje časopis kuloáry

14. 10. 2013 8:05

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) je navzdory všem svým kontroverzím jednou z hlavních postav předčasných voleb. V kampani slibuje, že zabrzdí rozpínavost prezidenta Miloše Zemana. Z politických kuloárů jde podle časopisu Respekt zvěst, že v tomto boji našel Kalousek partnera, schází se prý s expremiérem Vladimírem Špidlou (ČSSD).

Kalousek tajně vyjednává se známým mužem z ČSSD, cituje časopis kuloáry
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek
reklama

Časopis Respekt spekuluje o tom, zda by exministr financí a hlavní stratég TOP 09 Miroslav Kalousek straně více neprospěl, kdyby vůbec nekandidoval. Ačkoli i jeho odpůrci přiznávají, že v politice hraje extraligu, má za sebou několik afér, se kterými je spojeno jeho jméno, ačkoli nikdy nebyl z ničeho obviněn.

Přesto by se podle Respektu mohl s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem za zády stát politikem, o němž se lidé mohou domnívat, že dokáže Zemana zastavit. Spojencem mu má být stínový ministr životního prostředí Vladimír Špidla z ČSSD. S ním se prý Kalousek schází a společně se připravují na to, že by Zeman pověřil sestavením vlády sobě oddaného Michala Haška a pokusil se skrze něj vládnout. Kalousek i Špidla prý schůzky popírají.

Exministra financí ovšem provází jeho pověst. Podle průzkumů důvěřuje tomuto politikovi jen něco kolem dvaceti procent lidí. Respekt připomíná některé kauzy, se kterými je Kalousek spojován. Jmenuje například audit zakázek na resortu obrany, kde Kalousek působil jako náměstek ministra, který zjistil, že devadesát osm procent z nich bylo zadáno bez veřejné soutěže a že navíc stovky armádních nákupů postrádají opodstatnění. Nic ale nakonec nevedlo k jeho obvinění. Časopis rovněž připomíná kauzy CASA a Pandur.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Co po mně zůstane?

Sám exministr si ale nic z výše uvedeného nepřipouští. "Nikdy mi nikdo nic neprokázal, byl jsem obviňován ve věcech, s nimiž jsem neměl nic společného nebo které schválil kolektivní orgán. Třeba vláda. Ale já už o tom nechci debatovat, nechci ztrácet čas neustálou obhajobou ve věcech, na nichž nenesu vinu," říká rázně Kalousek.

Odmítá i to, že by své straně více prospěl, kdyby v blížících se volbách nekandidoval. "To mě ani na chvíli nenapadlo. Nepůjdu od toho proto, že se části populace nelíbím. A vůbec si nemyslím, že bych příznivcům topky nějak vadil. Nechci být v politice za každou cenu, umím si představit, že bych dělal něco jiného. Ale co po mně zůstane? Jen tato strana a doufám, že mě přežije. Proč bych teď nešel do voleb ve svém životním politickém projektu?" přemítá Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…