Kalousek vyplázl jazyk, smál se, dělal posunky a zakryl si hlavu. Důvod: Andrej Babiš

20. 4. 2017 14:17

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a předseda ANO Andrej Babiš. Muži, kteří si nemohou přijít na jméno. Dokázali to i v debatě politických lídrů před studenty Fakulty sociálních věd UK v Praze. A to v momentě, kdy přišla otázka na kauzu korunových dluhopisů. Informuje o tom server Seznam Zprávy.

Kalousek vyplázl jazyk, smál se, dělal posunky a zakryl si hlavu. Důvod: Andrej Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

„Je to pseudokauza. Je to organizovaná kampaň, jež běží už od ledna,“ řekl Babiš a dostalo se mu smíchu z publika. „Korunové dluhopisy vymyslel pan kolega Kalousek. Udělal zákon, kdy by vám mohl vysvětlit, proč jeden stokorunový dluhopis se daní jinak než sto korunových dluhopisů. A když zjistil, že to podělal, ten zákon, ve prospěch státu... V březnu 2012 to chtěl napravit – a on a jeho kámoš Sobotka hlasovali proti zdanění. Kdyby hlasovali pro zdanění, tato kauza není,“ obhajoval se Babiš a zmínil tak i jméno premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), jenž ho také kritizuje. 

Celé video najdete ZDE.

„Chcete platit víc daní, než je zákon? Určitě nechcete. Pokud chcete, tak napište na Finanční správu a určitě budou rádi,“ dodal s tím, že korunové dluhopisy si koupilo 73 tisíc lidí a 535 firem. „Dnes prošel na vládě ten návrh zdanění, který měli Kalousek se Sobotkou udělat v roce 2012, dnes jsem to prosadil,“ zmínil.

Anketa

Byla by Veronika Žilková dobrá první dáma, tedy manželka prezidenta?

hlasovalo: 17016 lidí

Kalousek, jenž se již při dotazu smál a dokonce vyplázl jazyk, samozřejmě krátce zareagoval. „Je to velmi prosté. Když někomu vrazíte do břicha nůž, buď tím viníkem je ten, kdo ten nůž vyrobil, nebo ten, kdo útočil. Výrobce nože většinou není ten zločinec. Korunové dluhopisy mají svůj hluboký smysl. Musí být použity vždycky však na něco jiného než na snížení vlastní daňové povinnosti. Pokud je použijete jenom na to, abyste nemuseli platit daně, tak to prostě neplatí, měla by být daň doměřena a vy potrestáni. Je rozdíl mezi zneužitím práva a použitím práva. 73 tisíc lidí si koupilo reinvestiční dluhopisy státu, ale dluhopisy vlastní firmy si koupilo jen pár podvodníků a jedním z nich je bohužel ministr financí,“ zaznělo z úst Kalouska. Ten si při Babišových slovech schovával i hlavu do dlaní, aby zakrýval smích.

„Já bych si vyprosil toho podvodníka. Zásadně to odmítám. Jsem jediný politik, který tady ukázal dvacet let daňových přiznání. U pana Kalouska ani nevíte, kde bydlí, ani kdo bere jeho náhrady na byt. On totiž nemá nic, za 27 let v politice. Nechť řekne, kde bydlí,“ zaútočil Babiš. Odpovědi se však již nedočkal, moderátor přesměroval diskusi jinam.

Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Premiér v demisi
  • předseda vlády

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnusné svědectví s Bartoškovým festivalem: Viděl jsem zpitého herce, jak se vymotal z báru, písknul, nasedl do luxusní audi a odvezl se na hotel. Zdarma, za čí peníze?

12:59 Hnusné svědectví s Bartoškovým festivalem: Viděl jsem zpitého herce, jak se vymotal z báru, písknul, nasedl do luxusní audi a odvezl se na hotel. Zdarma, za čí peníze?

Skupina ČEZ končí po 16 letech jako partner Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (MF…