Kalousek vypustil bombu o Babišovi, Langerovi a Stanislavu Grossovi. První dva to popřeli, a ten třetí...

22.03.2017 8:23

Jsou jako kočka s myší. Doslova si nemohou přijít na jméno. Nebo naopak na sebe svádějí vše. Řeč je o exministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) a současném strážci státní kasy Andreji Babišovi (ANO). Kalousek nyní poskytl rozhovor pro server Aktuálně.cz. Zde mimo jiné uvedl, že mu Babiš nabízel hvězdnou kariéru, když půjde na ruku Agrofertu. To však Babiš popřel.

Kalousek vypustil bombu o Babišovi, Langerovi a Stanislavu Grossovi. První dva to popřeli, a ten třetí...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Kalousek v rozhovoru mimo jiné uvedl, že Andrej Babiš si kupoval své státní zástupce, policisty i politiky. I on sám prý dostal nabídku, ale odmítl ji. „Je rok 2004, střecha hotelu Adria, kde mi Andrej Babiš řekl, že si vybrali tři mladé nadějné politiky, každého z jiné strany: Stanislava Grosse (ČSSD), Ivana Langera (ODS) a mě. A že stojí o spolupráci. Že bude kompenzovat politickou kariéru s tím, že politická rozhodnutí ve prospěch Agrofertu jsou samozřejmostí,“ podotkl Kalousek. Ten oběd prý tehdy skončil tak, že si jej Kalousek zaplatil sám a od té doby se s Babišem nemají rádi. 

Jak pak podle něj odpověděli Gross s Langerem, neví. Na policii se však tehdy Kalousek neobrátil, protože to podle něj nebyla korupce. „Mně úplně stačilo, že jsem ho poslal do háje. Neviděl jsem důvod, proč se v tu chvíli obracet na policii,“ řekl. 

Anketa

Kalousek tvrdí, že mu Babiš roku 2004 sliboval pomoc v politické kariéře, když on jako politik bude rozhodovat ve prospěch Agrofertu. Věříte tomu?

20%
hlasovalo: 11189 lidí

Jak by měla spolupráce konkrétně vypadat, však také nechtěl říct. „Vzhledem k tomu, že svého času Stanislav Gross a Ivan Langer byli velmi populární politici, tak o tom svou představu zjevně měl,“ dodal a podotkl, že nepochybuje o tom, že za jejich úspěchem stál právě Andrej Babiš. 

Původní text ZDE.

„Jaké výhody on poskytl Stanislavu Grossovi nebo Ivanu Langerovi, nevím, můžu se jen domýšlet,“ tvrdí a dodává, že podle jeho názoru jej poslouchali jako hodiny. „Že k němu jezdili do Průhonic, tam je úkoloval a oni to plnili. A měli své mimořádné mediální zázemí,“ míní.

„Myslím si, že všechny následující obchody mezi Agrofertem a státem minimálně vzbuzují podezření. Nemusí to být pravda, nicméně je fakt, že politici ČSSD i ODS byli Babišovi vždy velmi nakloněni. Jsou tady velké případy. To, že dostal Unipetrol, i když na něj neměl nárok, rok ho tuneloval a pak ho zase vrátil. To bylo jen pro mimořádně dobré vztahy s ČSSD. A Čapí hnízdo, kde všichni experti psali, že je to nesmysl a neživotaschopné, mu podepsal člen ODS. Hovoří-li Andrej Babiš dnes o matrixu, tak základna jeho moci je právě v matrixu. Ten matrix jsou dobré vztahy s politiky ODS a ČSSD. V roce 2004 to chtěl trochu vykompenzovat a koupit si politika ještě z jedné strany, ten ho odmítl a od té doby se nemáme příliš rádi,“ uzavřel své tvrzení o tom, jak to vše mělo být.

„Zoufalství Kalouska v boji proti mně a ve lžích dosáhlo nového rozměru. Jsou to lži a nesmysly,“ popřel následně Kalouskova slova Babiš. I Langer o žádné dohodě neví, s Babišem se podle svých slov setkal dvakrát – při otevření sokolovny a pak poté, co ukončil působení ve veřejných funkcích.

Gross se ke svému vztahu k Andreji Babišovi vyjádřil v roce 2013, když média spekulovala o jejich blízkých vztazích. „Naše vztahy nikdy nebyly tak blízké, jak se tradovalo,“ řekl tehdy pro Českou televizi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura v ráži: Kalousku! Hřibe! Silný slovník. Jde o Koněva

20:37 Okamura v ráži: Kalousku! Hřibe! Silný slovník. Jde o Koněva

Předseda SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu vložil do sporu o poškozený památník Kon…