Kalousek vyzval k vyhození Bradáčové. Za Parkanovou

17.01.2022 8:09 | Ze sítí

Pražská vrchní státní zástupkyně dostala pořádně vyhubováno od exposlance Miroslava Kalouska. Ten zcela otevřeně volá po jejím vyhazovu. A není sám. Podnikatel a filantrop Jan Dobrovský, syn slavného diplomata Luboše Dobrovského, má dokonce za to, že vyhazov je málo.

Kalousek vyzval k vyhození Bradáčové. Za Parkanovou
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Miroslav Kalousek v Trutnově

Někdejší ministryně obrany ve vládě Mirka Topolánka Vlasta Parkanová se od roku 2012 střetávala s českými soudy. Kvůli nákupu armádních letadel CASA. Jako ministryně podle obžaloby údajně posvětila nákup těchto letounů o stovky milionů korun dráž, než bylo nutné. Parkanová toto obvinění vždy odmítala. A na podzim 2021 jí soud s konečnou platností dal za pravdu. Konstatoval, že Parkanová je nevinná. 

Miroslav Kalousek (TOP 09), tehdejší stranický kolega Parkanové, se kvůli tomu do státních zástupců zhurta obul. Slovní úder dostala i vrchní pražská státní zástupkyně Lenka Bradáčová.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. František Laudát byl položen dotaz

Divíte se, že lidé volí peněženkou?

Peníze nejsou všechno, ale bez nich to taky najde, i když jsou pořád věci, které si za peníze nekoupíte, jako je zdraví, svoboda, ale chápete i lidi, že jsou frustrovaní z toho, že se většina z nich má čím dál hůř?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poteče krev? Známe slovo, které vyžene „od koryt“ Fialovy pohrobky

8:47 Poteče krev? Známe slovo, které vyžene „od koryt“ Fialovy pohrobky

Noví ministři se v pondělí ujali svých úřadů a pustili se do práce. A mají plány, jak rychle změnit …