Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

15.12.2019 7:15

Ekonom Vladimír Pikora má za to, že lidstvu chtějí vládnout bezdětné ženy. Vychází přitom z opakovaného zvolení Angely Merkelové německou kancléřkou nebo z nového zvolení čtyřiatřicetileté sociální demokratky Sanny Marinové novou finskou premiérkou. Svůj komentář pro Reflex.cz uvedl zrýmovaným titulkem „Auta a rodiny jenom pro spodiny aneb Lidé bez budoucnosti chtějí vládnout světu“.

Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Finanční analytik Vladimír Pikora
reklama

Vladimíra Pikoru udivilo, že publicisté v některých médiích vítají zvolení čtyřiatřicetileté sociální demokratky Sanny Marinové novou finskou premiérkou. Ekonom by předpokládal, že si lidé zvolí do čela země osobu, která bude mít víc zkušeností. Všiml si také, že bývá zdůrazňováno, že finskou premiérku vychovávaly dvě ženy. I tuto informaci považuje Pikora za irelevantní. 

Anketa

Vítáte vítězství Borise Johnsona v britských volbách ?

86%
7%
hlasovalo: 19089 lidí

Dovolil si to prý zmínit v jedné z diskusí na internetu.

„V době, kdy mohou dobře otěhotnět, jsou v politice. Kariéra je pro ně přednější. Až budou chtít děti, budou se divit, že je pozdě. Podle mě politika mohla počkat dvacet let. Ty holky nechápou priority a chtějí vládnout. A média je milují a obdivují,“ konstatoval.

A pak už se jen divil, jaká nastala mela.

„Nečekal jsem, jakou vřavu to na sociálních sítích spustí. Kolika novinářům a politikům to bude stát za jedovatou poznámku. Kolik demokratů bude potřebovat vyjádřit, že je hrozné, když si někdo troufne říct svůj názor. Kolik lidí mi s pravdou a láskou v srdci vulgárně vynadá,“ prozradil Pikora, který je přitom přesvědčen, že jen popsal biologická fakta. A někteří progresivní novináři to jen obrátili proti němu. A z Pikory se prý najednou stal „prasák roku“.

Přitom chtěl prý říct především to, že právě děti představují naši budoucnost, a je proto nezdravé, alespoň podle jeho názoru, když nám chtějí vládnout či vládnou bezdětné ženy, které před sebou onu budoucnost ve svých vlastních dětech nevidí. Děti ostatně budou jednou financovat i náš důchodový systém, takže Vladimír Pikora, který má dětí šest, vlastně přispěl do našeho důchodového systému víc než bezdětné páry.

„V každé společnosti byli vždy bezdětní. Jen málokdy, nebo možná nikdy neměli tak velký podíl na vládě. To nepovažuji za zdravé. Evropě vládnou až moc. Vzpomeňme na bývalou britskou premiérku Mayovou, na bývalého šéfa Evropské komise Junckera, na prezidenta Francie Macrona, na německou kancléřku Merkelovou, na nizozemského premiéra a další. Zdá se mi zvláštní, když lidé, kteří nezajistili budoucnost svým genům, chtějí zajistit budoucnost svým národům. Vím, to se v liberální demokracii říkat nesmí. Ale já si to myslím,“ zdůraznil.

Překvapilo ho, že na jeho slova zareagoval i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Fascinuje mě, když libovolný chlap dobře ví, co je pro příslušnou dámu nejlepší, zatímco ona – chudák – to nechápe. Nerespektování volby druhého o jeho vlastním životě je základním indikátorem neúcty k lidské svobodě. P.S.: Finská premiérka už matkou je a má můj obdiv,“ uvedl poslanec TOP 09.

Spor Miroslava Kalouska s Vladimírem Pikorou

Pikora kontroval, že Kalousek napsal pitomost, protože ekonom prý nikdy neřekl, že nectí svobodu volby. Jen má prý za to, že politická kariéra může počkat, zatímco mateřství nikoliv. Uznal sice, že finská premiérka má dceru, ale nelíbí se mu, že jako předsedkyně vlády se výchově své dcerky nemůže věnovat na sto procent, protože pozice premiérky vyplní bezezbytku takřka všechen její čas, čímž žena ochuzuje sebe i dceru. Alespoň tak to vnímá Vladimir Pikora. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…