Kancléř Mynář v jednom kole. Úřaduje na Hradě i v regionu

11.05.2013 6:55

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář zvládá řadu funkcí. Je prvním mužem Kanceláře prezidenta republiky, zároveň zastává post zastupitele ve Zlínském kraji, kde zároveň předsedá výboru zabývajícímu se investicemi. Dále zastává post člena Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava. Jak všechny tyto funkce zvládne? Ve vyjádření pro sobotní Právo Mynář prohlásil, že to nebude problém.

Kancléř Mynář v jednom kole. Úřaduje na Hradě i v regionu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář

„Vzhledem k tomu, že znám časový plán konání zastupitelstva, tak věřím, že až na vzácné výjimky nebude s mojí prací v zastupitelstvu problém,“ sdělil Právu Mynář ke svému působení v ústředním politickém tělese Zlínského kraje. Na dvou dubnových zasedáních ovšem scházel. Plnil své povinnosti pro hlavu státu.

Očekávám, že odejde, říká Čunek

Zastupiteli Zlínského kraje jsou také předseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Petr Gazdík či senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Lidovecká senátor má za to, že každý musí sám zvážit, kolik funkcí zvládá, takže rozhodně nehodlá Mynáře vyzývat k odchodu z postu zastupitele. Současně ale připomněl, v čem se práce senátora zásadně liší od práce kancléře prezidenta. Senátor rozhoduje o svém programu sám, kancléř se musí přizpůsobit prezidentovi.

„Je to jeho věc, nechci ho v žádném případě k něčemu vyzývat, ale očekávám, že se členství v zastupitelstvu vzdá,“ uvedl Čunek pro Právo. Naproti tomu náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Nečas (SPOZ) věří, že Mynář bude své povinnosti zastupitele zvládat. Je také přesvědčen, že Mynář zvládne i nadále vést krajský výbor pro strategický rozvoj a investice.

Na závěr deník připomíná, že za své působení na kraji pobírá Mynář osm až devět tisíc korun čistého. Při tomto odhadu vychází z informací ze zákona o krajích a nařízení vlády č. 37/2003 Sb.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…