Kandidát Trikolóry zařval a rozcupoval na hadry plány EU. Euro je bizarní. Elektromobilita nedůvěryhodná

28.08.2021 19:30

Z Trikolóry zahřmělo. „ŘEV“. Vysokoškolský pedagog a kandidát do Sněmovny za Trikolóru Svobodné Soukromníky (TSS) Zdeněk Říha v sérii Youtube videí roztrhal plány všech bruselských byrokratů a jejich podporovatelů. Euro? „Evropská měnová unie je bizarní projekt. Chudí půjčují chudším!“ A Green Deal? Máme prý raději spoléhat na inovace a volný trh, a nezavádět socialistické manýry.

Kandidát Trikolóry zařval a rozcupoval na hadry plány EU. Euro je bizarní. Elektromobilita nedůvěryhodná
Foto: Archiv ZŘ
Popisek: Docent Zdeněk Říha

Na druhém místě kandidátky Trikolóra Svobodní Soukromníci pro volby do PSP ČR v Ústeckém kraji je vysokoškolský učitel Zdeněk Říha z Děčína, který se svými kolegy z děčínské Trikolóry vytvořil cyklus 27 – přesně tolik je písmen abecedy – videí s názvem „ŘEV“, „Říhův Ekonomický Videoslovníček“, ve kterých stručně vysvětluje některé základní ekonomické pojmy nebo seznamuje širší veřejnost s osobnostmi, které hrály významnou roli v dějinách ekonomie.

Nápad vytvořit sérii videí, ve kterých by ekonom stručně vysvětloval abecedně seřazené ekonomické pojmy, je starý víc než deset let. Původně s ním přišel studentský vůdce z listopadu 1989 a člen Svobodných, Roman Kříž.

S myšlenkou oprášit tento plánovaný, leč neuskutečněný projekt, přišel Miroslav Červenka, který se s Romanem Křížem znal právě ze Svobodných, pro něž byl tento projekt původně plánován. Červenka vymyslel i název „ŘEV“, tedy „Říhův Ekonomický Videoslovníček“.

Zdeňka Říhu nápad zaujal a navrhl, že by videa mohla být koncipována na základě rozhovoru dvou osob. Jako druhého si vybral dalšího člena Trikolóry Děčín, bývalého mluvčího Národního parku České Švýcarsko, Antonína Votápka. Ten mu ve videích klade otázky nebo stručně sděluje své dojmy.

Např. ve videu „E jako euro“ Zdeněk Říha vysvětluje negativní důsledky potenciálního vstupu do Evropské měnové unie. Za nejvýznamnější z nich ekonom považuje další ztrátu suverenity a růst vysokého zadlužení.

„Zmiňme také to, že jakákoliv měnová unie, která zahrnuje ekonomicky, ale i historicky, jazykově a jinak rozdílné země, se časem mění na tzv. transferovou unii. To znamená, že bohatší země poskytují finanční pomoc těm chudším. V Evropské měnové unii to je ještě bizarnější – chudým státům poskytují pomoc země ještě chudší,“ říká Říha.

Další z videí, tentokrát k písmenu G, je věnováno, jak jinak, Green Dealu, tedy Zelenému údělu pro Evropu. Říha v něm zpochybňuje reálnou dosažitelnost deklarovaných cílů, zejména z důvodu rozporu slibů a zákonitostí fungování ekonomik EU, kde klíčovým tahounem rozvoje jsou zejména inovace a svobodné tržní prostředí. Za nedůvěryhodný projekt v tomto směru považuje především zavádění elektromobility, které kritizuje v prvé řadě proto, že je zaváděna diktátem shora, a nikoli na základě poptávky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: AZy

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Zisk

Tvrdíte, že na zisku není nic špatného. Neprotiřečíte si? Protože byla to vaše vláda, která zavedla daň z mimořádných zisků. Naopak jsem si nevšiml, že byste nějak zásadně odstranili všudypřítomnou byrokracii, což jste před volbami slibovali. A další dotaz. Existuje podle vás nějaká hranice, kdy je ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobile 2.0.“ Ještě hůř pro Ukrajinu. Rusové vylepšili svůj vynález

12:34 „Blyatmobile 2.0.“ Ještě hůř pro Ukrajinu. Rusové vylepšili svůj vynález

Blyatmobile, želva nebo bitevní stodola, tak se nazývají po domácku upravené ruské tanky, které vedo…