Kandidát na prezidenta USA Donald Trump pronesl tato slova o ruské intervenci v Sýrii i Bašáru Asadovi

01.10.2015 16:41

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump vyjádřil svoji podporu ruským snahám v boji proti Islámskému státu. Spojené státy by podle něj měly přestat žárlit na Rusko a uvědomit si, že svržením Bašára Asada mohou situaci především zhoršit, jak tomu bylo v minulosti již mnohokrát. Informuje The Independent.

Kandidát na prezidenta USA Donald Trump pronesl tato slova o ruské intervenci v Sýrii i Bašáru Asadovi
Foto: repro Fox News
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA
reklama

Přední republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump uvedl, že podporuje ruské snahy v boji proti ozbrojencům Islámského státu. „Jsem pro tu skupinu, která tvrdí, že když Rusko chce jít a bojovat s Islámským státem, tak je máme nechat, ať to udělají; nejsem s tou, která žárlí a říká ‚my nechceme, abyste to dělali‘,“ uvedl Trump pro NBC.

Podle Trumpa by měly USA podporovat hlavně ty, jejichž cílem je zničení Islámského státu, který ovládá velké území Sýrie i sousedního Iráku.

Prezident Barack Obama je častým terčem republikánské kritiky své zahraniční politiky v Sýrii, kde již několikátým rokem probíhá občanská válka a za poslední čtyři roky došlo k velkému přílivu ozbrojenců Islámského státu.

Na otázku, zda za vším příkořím, které se v Sýrii děje, stojí současný prezident Bašár Asad, odpověděl Trump, že to zdaleka není jasné a pochyboval, zda je kým ho nahradit, pokud dojde k jeho svržení.

„Ti lidé, kteří tam chtějí přijít a vyměnit Asada; nikdo neví, kdo vlastně jsou, a nakonec to může dopadnout mnohem hůř,“ řekl Trump.

„Neustále podporujeme nějaké lidi, a ti se většinou ukážou jako mnohem horší volba, než ti, co tam byli před nimi,“ konstatoval Trump.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…