Jaký mají postoj jejich strany k bezpečnostním otázkám, které se týkají energie a jejího dovozu? „Chtěli bychom posílit nezávislost na dodávkách z Ruska, protože máme i jiné alternativy," říká Poláková s tím, že je potřeba se zaměřit například na vodík. Právě dovoz energie z Ruska je momentálně velkým evropským tématem. Podle Polákové je důležité se i kvůli současné vyeskalované situaci na Ukrajině v rámci naší bezpečnosti od Ruska odstřihnout.
S tím souhlasí i Sedláčková, která by chtěla zdroje hledat na územích členských států. „Musíme být opravdu připraveni na různé situace. Je potřeba se podívat na všechny možné zdroje energie v jiných částech Evropy. Můžeme využít například zdroje uhlí, vodní toky, jadernou energii," představuje zároveň program své strany Sedláčková.
Břidlicový plyn ne
S odpovědí na otázku, jaký zdroj energie by byl pro Českou republiku nejlepší, měl ale problém Radoslav Štědron ze Strany práce a Nespokojení občané. „Energetickou soběstačnost zatím máme. Na tuto otázku ale nelze odpovědět za dvacet vteřin, je to pro mě téma na tři hodiny," odbyl moderátora Štědron. Například břidlicový plyn ale podle něj ideálním palivem není. „Břidlicový plyn není tou správnou cestou pro naši republiku," dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ane