Kandidáti na předsedu TOP 09 Czernin a Pekarová Adamová by měli vytvořit tandem, říká Kalousek

23.11.2019 0:00

Kandidáti na předsedu TOP 09 – senátor Tomáš Czernin a poslankyně Markéta Pekarová Adamová – by měli podle jednoho ze zakladatelů strany Miroslava Kalouska vytvořit ve vedení TOP 09 tandem, který by tuto stranu pozvedl. Kalousek to řekl ČTK před volebním sněmem TOP 09, který začal dnes Praze českou hymnou symbolicky v 09:09.

Kandidáti na předsedu TOP 09 Czernin a Pekarová Adamová by měli vytvořit tandem, říká Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Konzervativnější nynější řadový místopředseda TOP 09 Czernin – nebo liberálnější první místopředsedkyně strany Pekarová Adamová – nahradí dosluhujícího předsedu Jiřího Pospíšila. Pod jeho dvouletým vedením TOP 09 uspěla v pražských komunálních volbách a ve volbách do Evropského parlamentu. Pospíšil po zahájení sněmu vyslovil přání, aby z něj delegáti odcházeli s pocitem, že TOP 09 je jednotná a silná. „Tato země potřebuje silnou TOP 09,“ zdůraznil.

„Já myslím, že je potřeba mu (Pospíšilovi) poděkovat za tu dvouletou práci. Myslím, že to, co tu zaznělo před dvěma lety, kdy sliboval, že stranu takzvaně restartuje a učiní ji přitažlivější pro voliče, tak to se úplně nepovedlo,“ zhodnotil Pospíšilovo vedení strany Kalousek, který TOP 09 založil před deseti lety spolu s Karlem Schwarzenbergem a byl jejím druhým předsedou.

Ve volbě předsedy Kalousek podporuje Czernina.  Byl bych o něco klidnější ohledně budoucnosti strany, kdyby byl zvolen on,“ uvedl. Za nejdůležitější ale pokládá to, aby Czernin a Pekarová Adamová vytvořili tandem na pozici předsedy a prvního místopředsedy a snažili se stranu učinit čitelnější a atraktivnější.

Volba nového stranického vedení je na programu až v neděli. Dnes delegáti zejména vyslechnou projevy Pospíšila a čestného předsedy Schwarzenberga a zdravice zástupců jiných stran, například ODS, KDU-ČSL, STAN a Pirátů. Odpoledne se budou delegáti věnovat mimo jiné úpravám stanov, na programu je také diskuse. Ráno se sněmu účastnilo 158 ze 181 pozvaných delegátů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

prezidentský plat

V televizi na CNN jste tvrdil, že nevíte, jak byste s platem naložil. Budiž. Ale šokovalo mě, že váháte, zda z něj dát část na charitu. Nemyslíte, že to by měla být smaozřejmost, když berete tolik, co si mnozí z nás nevydělají ani za rok, a že když mám z čeho, je třeba pomáhat těm, co to potřebují...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Libavé se cvičí Ukrajinci. „Dopředu říkáme, že nechceme tvořit žádnou paniku,“ řekla nám starostka

13:03 V Libavé se cvičí Ukrajinci. „Dopředu říkáme, že nechceme tvořit žádnou paniku,“ řekla nám starostka

„Naši obyvatelé jsou zvyklí na výcviky různých armád.“ ParlamentníListy.cz oslovily obce, které sous…