Kaplického chobotnice možná ožije. Chce ji stavět lidovecký sponzor Sekyra

19.01.2014 9:32

Kontroverzní projekt „chobotnice“ architekta Jana Kaplického se možná přece jen dočká své realizace. Místem, kde by tato budova mohla stát, už však není Letná, ale Rohanský ostrov. Zprávu přinesly Lidové noviny.

Kaplického chobotnice možná ožije. Chce ji stavět lidovecký sponzor Sekyra
Foto: Archiv PL
Popisek: Kaplického architektonický návrh Národní knihovny

„Je to jedna z lokalit, kterou rozvíjíme. Uvažujeme, že by byla ideálním místem pro tuto stavbu. Projekt blobu by ostrov urbanizoval, zatraktivnil a dal by mu jistou kulturní náplň,“ řekl Lidovým novinám developer Luděk Sekyra.

Projekt znovu oživuje i lidovecký kandidát na ministra kultury Daniel Herman. V České televizi řekl, že projekt blobu „není mrtvý“ a že by měl být v Praze postaven. On i Sekyra pak jedním dechem odmítli, že by se na tomto společném postoji domluvili.

„Domnívám se, že o možné realizaci blobu v těchto dnech mluvil s paní Eliškou Kaplicky a že ho ta myšlenka zaujala,“ podotkl Sekyra, který byl dříve spojován s Ivanem Langerem a před volbami se stal jedním z významných sponzorů KDU-ČSL.

Žádná knihovna, ale kulturní centrum

„S paní Kaplicky jsem se setkal v úterý v pražské městské knihovně u příležitosti výročí úmrtí jejího muže. Já mohu říci, že projekt budu podporovat z případné pozice ministra kultury, i v případě, že zůstanu jen poslancem,“ podotkl Herman.

Sekyra už dle svých slov má o realizaci projektu poměrně jasnou představu. Stavba by podle jeho návrhu neměla sloužit jako knihovna, ale kulturní centrum. „Stačí se podívat po světě, kde takové projekty ve městech fungují. Zvyšují jejich atraktivitu pro turisty, kvalitu života občanů. Příkladem může být třeba Bilbao, kde stojí Guggenheimovo centrum,“ doplnil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…