Karel Gott, Barbora Špotáková a další dostali ceny od Vladimíra Dlouhého. Byli jsme u toho

01.12.2016 18:10

Řád Vavřínu udělila letos Hospodářská komora patnácti osobnostem nejen z řad podnikatelů, ale i umělců, sportovců a lékařů. A byla mezi nimi skutečně zvučná jména, vedle spolumajitele automobilky TATRA Jaroslava Strnada, který je označován za zachránce tradičních českých průmyslových značek, a řady dalších vynikajících podnikatelů i dvojnásobná olympijská vítězka, oštěpařka Barbora Špotáková, psychiatr Cyril Höschl i zpěvák a čtyřicetinásobný držitel Zlatého a Českého slavíka Karel Gott. Za oblíbeného zpěváka převzala ocenění jeho manželka Ivana.

Karel Gott, Barbora Špotáková a další dostali ceny od Vladimíra Dlouhého. Byli jsme u toho
Foto: Archiv Hospodářské komory
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory
reklama

Slavnostního galavečera na pražském Žofíně a předání ocenění za vynikající podnikatelské a manažerské úspěchy se zúčastnily více než čtyři stovky podnikatelů, manažerů firem, představitelů státní správy a dalších osobností veřejného života, mezi nimi i ministři průmyslu a obchodu a místního rozvoje Jan Mládek a Karla Šlechtová.

„Udělování Řádu Vavřínu považujeme za určitou společenskou nadstavbu k hlavní náplni činnosti Hospodářské komory České republiky. V neposlední řadě si také uvědomujeme, že stále stojí za to zvýrazňovat úspěšné životní etapy našich spoluobčanů,“ prohlásil prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Vysvětlil tak důvod, proč Hospodářská komora obnovuje tradici oceňování osobností za jejich celoživotní dílo, reprezentaci a podporu České republiky nebo výjimečné manažerské a podnikatelské úspěchy.