Karla Schwarzenberga odvezla záchranka

12.09.2018 12:30

Do Poslanecké sněmovny ve středu kolem poledne zamířila rychlá záchranná služba. Sanitku museli přivolat kvůli poslanci a čestnému předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi.

Karla Schwarzenberga odvezla záchranka
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Schwarzenberg s tramvajemi, které jsou dnes historické, prý v mládí normálně jezdil po Praze

Vše se odehrálo krátce po čtvrt na jednu přímo v jednacím sále Poslanecké sněmovny. V rozpravě o zákoně o pomoci v hmotné nouzi právě vystupoval Roman Sklenák z ČSSD, když se od lavic TOP 09 ozval výkřik a následně se směrem  ke Schwarzenbergovi rozběhlo hned několik poslanců. Předsedající Petr Fiala přerušil jednání a požádal o přivolání záchranné služby.

Schwarzenberg měl mezi lavicemi znenadání upadnout. Poslanci, kteří se kolem něj seběhli, mu okamžitě poskytli první pomoc.

Pak jej odvedli k přivolané záchrance. „Mohu potvrdit, že naše záchranářské a lékařské posádky vyjížděly krátce před půl jednou do ulice Sněmovní na Malé Straně, kde se udělalo nevolno zhruba osmdesátiletému muži,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Mělo se jednat jen o chvilkovou slabost. „Karel už nám všem vynadal, že je v pořádku, ať ho necháme bejt,” informoval poslance z řečniště Miroslav Kalousek, který se Schwarzenbergem TOP 09 zakládal.

Osmdesátiletý Schwarzenberg je suverénně nejstarším poslancem ve sněmovně. V letech 2007-2009 a 2010-2013 byl ministrem zahraničí. Byl předsedou TOP 09, jejímž je doposud čestným předsedou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé

20:33 Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé

Ve středu 21. srpna si na řadě míst České republiky lidé i politici se svými projevy připomněli okup…