Karla Schwarzenberga odvezla záchranka

12.09.2018 12:30

Do Poslanecké sněmovny ve středu kolem poledne zamířila rychlá záchranná služba. Sanitku museli přivolat kvůli poslanci a čestnému předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi.

Karla Schwarzenberga odvezla záchranka
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Schwarzenberg s tramvajemi, které jsou dnes historické, prý v mládí normálně jezdil po Praze
reklama

Vše se odehrálo krátce po čtvrt na jednu přímo v jednacím sále Poslanecké sněmovny. V rozpravě o zákoně o pomoci v hmotné nouzi právě vystupoval Roman Sklenák z ČSSD, když se od lavic TOP 09 ozval výkřik a následně se směrem  ke Schwarzenbergovi rozběhlo hned několik poslanců. Předsedající Petr Fiala přerušil jednání a požádal o přivolání záchranné služby.

Schwarzenberg měl mezi lavicemi znenadání upadnout. Poslanci, kteří se kolem něj seběhli, mu okamžitě poskytli první pomoc.

Pak jej odvedli k přivolané záchrance. „Mohu potvrdit, že naše záchranářské a lékařské posádky vyjížděly krátce před půl jednou do ulice Sněmovní na Malé Straně, kde se udělalo nevolno zhruba osmdesátiletému muži,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Mělo se jednat jen o chvilkovou slabost. „Karel už nám všem vynadal, že je v pořádku, ať ho necháme bejt,” informoval poslance z řečniště Miroslav Kalousek, který se Schwarzenbergem TOP 09 zakládal.

Osmdesátiletý Schwarzenberg je suverénně nejstarším poslancem ve sněmovně. V letech 2007-2009 a 2010-2013 byl ministrem zahraničí. Byl předsedou TOP 09, jejímž je doposud čestným předsedou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady vidíš, na koho letí přepychové baby, smál se ocicmaný Fidel Castro. Neuvěřitelné vzpomínky Josefa Skály na světové státníky

18:39 Tady vidíš, na koho letí přepychové baby, smál se ocicmaný Fidel Castro. Neuvěřitelné vzpomínky Josefa Skály na světové státníky

Kudy se do politiky vrátí charisma? Kam sahá Macron Charlesi de Gaullovi? Bezdětná „Bundesmutti“ Wil…