Karla Šlechtová hodlá tvrdě prosazovat zahraniční mise českých vojáků. Jestli nezvedne ruce SPD, najde si prý hlasy jinde

04.12.2017 20:59

Budoucí ministryně obrany Karla Šlechtová by ve své nové funkci chtěla získat podporu stran ve sněmovně pro dvě mise, které plánuje navrhnout, a to přes to, že s tím nesouhlasí hnutí SPD. „Pro vysílání vojáků do zahraničí není potřeba pevné hlasování mezi třemi či čtyřmi stranami,“ říká.

Karla Šlechtová hodlá tvrdě prosazovat zahraniční mise českých vojáků. Jestli nezvedne ruce SPD, najde si prý hlasy jinde
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ministryně obrany Karla Šlechtová

„Podporu budeme hledat napříč politickým spektrem. Tady o to, že to je věc jedné ze stran, ale je to věc celé České republiky,“ upřesnila Šlechtová s tím, že členem Severoatlantické aliance je Česko jako celek a nejde pouze o zájem hnutí ANO.

Hnutí ANO však ve sněmovně utvořilo koalici s komunisty a SPD, což by u demokratických stran mohlo teoreticky snížit šance na to, aby ANO získalo dostatek hlasů pro vysílání českých vojáků do zahraničí. „Vím, že hnutí SPD je proti vysílání našich vojáků do zahraničních misí. Já to ale budu podporovat i nadále,“ řekla rozhodně v rozhovoru pro server iDNES.cz Šlechtová.

Dále dodala, že teď bude posílat na vládu a následně do sněmovny návrh na vyslání vojáků do dvou misí v zahraničí. „Toto je věc, kde nemusí docházet k nějakému pevnému hlasování mezi třemi nebo čtyřmi stranami, ale tady jde opravdu o to, co si která strana a jaký poslanec o tom myslí,“ sdělila.

Dále také dodala, že i když je SPD proti tomu, bude podporu hledat jinde a doufá, že jiné strany budou jejímu návrhu nakloněny, jelikož jde o dobrou věc. „Získáváme si tím jméno a hlavně my jsme jedna ze zemí Evropské unie, která i tímto pomáhá proti migrační politice,“ zdůraznila Šlechtová.

Původní zdroj ZDE.

SPD i komunisté chtějí hlasovat o vystoupení z NATO, Šlechtová proto připomíná, že ona sama je zásadně proti vystoupení z NATO i z EU. Podle jejích slov jde především o ad hoc podporu. „Co se týká budoucího programového prohlášení vlády, to nebude tak, že to předložíme komunistům a SPD a budeme je prosit. My se budeme snažit oslovit všechny politické strany a hnutí, zda se nedokážou najít v tomto programovém prohlášení,“ řekla.

Šlechtová Okamurovi: Vy jste si postavil fašistický hnutí!

Blíží se schvalování rozpočtu, podle Šlechtové ale mininisterstvo obrany o navýšení peněz žádat nehodlá. „Rozpočet je dán, je stabilní a nevidím důvod, proč bychom měli chtít navýšení. Samozřejmě platí navyšování rozpočtu podle podmínek NATO na 1,4 procenta HDP do roku 2020,“ uzavřela.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvořákovy podivné kroky. Lipovská přitvrdila. Co zatím nezaznělo

14:42 Dvořákovy podivné kroky. Lipovská přitvrdila. Co zatím nezaznělo

Trestní oznámení na Petra Dvořáka, Jaromíra Soukupa a další. Podezření z milionových podvodů. Členka…