Karlovarský hejtman: Nemá smysl, aby někdo z ROPu do voleb odstupoval

20.09.2012 18:13

Podle Josefa Novotného je celkem zbytečné, aby se měnili lidé, kteří stojí za ROP Severozápad. Alespoň do té doby, než budou 13. října volby. I proto podle jeho slov neodcházejí lidé, kteří jsou spojováni s problémy s dotacemi.

Karlovarský hejtman: Nemá smysl, aby někdo z ROPu do voleb odstupoval
Foto: archiv města
Popisek: Petr Kulhánek
reklama

„13. října všichni končí,“ uvedl v předvolebním speciálu na Radiožurnálu hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. „Všichni teď cítí, že do nových voleb nemá smysl ani odstupovat, ani tam nastupovat,“ dodal lídr kandidátky ČSSD.

Petr Kulhánek z TOP 09 na to má ale jiný názor. „Je to odpovědnost politická a lidská,“ prohlásil. Lidé, kteří jsou negativně spojováni s ROP Severozápad by proto podle něj neměli už ve volbách kandidovat a neměli by být s dotacemi dále provázáni.

Zároveň však připustil, že k pochybením zřejmě nedošlo schválně. „Už při prvním náznaku, že bude něco špatně, se měli ozvat,“ varoval však. Podle něj totiž muselo být od začátku jasné, že budou s dotacemi problémy. „Je otázkou, jestli to muselo dojít až do tohoto stádia, kdy si každý týden chodí policie pro jednoho z činovníků,“ dodal Kulhánek.

Hejtman Novotný si však stál za tím, že od začátku si jeho strana všímala problémů. „Několikrát jsme žádali, aby odstoupil pan Šulc,“ uvedl jako příklad jednoho z politiků ODS. „Nevím o tom, že by se tady to dělo,“ odmítl to ale lídr kandidátky občanských demokratů Petr Šindelář.

„Pan Šulc byl sice předsedou, ale měl stejný hlas jako ostatní členové výboru,“ upozornil. „A já předpokládám, že pokud by ho chtěli členové výboru odvolat, tak to udělají,“ dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…