Rusko ve Vladivostoku dospělo dle Spencerové k dohodě o vlastnických podílech v plynovodu Nord Stream 2, který z Ruska povede kolem Ukrajiny rovnou do Německa. K tomu přibyla dohoda mezi Gazpromem a rakouskou OMV o vstupu do sibiřských ropných nalezišť, za což výměnou Gazprom získá podíl v evropských projektech OMV, a do třetice byla podepsána smlouva mezi Gazpromem a německým Winstershallem, což je dceřiná firma koncernu BASF, v jejímž rámci Němci opětovně získají podíly v ropných polích na Sibiři a výměnou je ruský návrat do projektů v Severním moři a plné ovládnutí plynového hubu v Německu (s největšími podzemními skladovacími kapacitami v západní Evropě).
Na základě výše uvedených smluv analytička konstatuje, že aktuální půlroční prodloužení sankcí proti konkrétním Rusům a ruským organizacím má podle všeho Unii jen pomoci alibisticky uchovat veřejnou tvář. Všechna prohlášení o nutnosti snížit energetickou závislost na Rusku navíc dle ní byla jen pustá slovní cvičení, protože vzájemná závislost Ruska a Evropy se naopak prohlubuje.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: luš