Katastrofa, Armagedon. Z nápadů, co schválila na sjezdu ČSSD, vládne zděšení napříč spektrem

11.03.2017 19:35

Sociální demokraté představili své volební ekonomické recepty. Zděšená pravice mluví o daňovém Armagedonu a katastrofě.

Katastrofa, Armagedon. Z nápadů, co schválila na sjezdu ČSSD, vládne zděšení napříč spektrem
Foto: Roman Šulák
Popisek: Mzdy - ilustrační foto
reklama

ČSSD na svém sjezdu potvrdila, že po volbách hodlá prosazovat progresivní zdanění v podobě hned čtyř pásem daně z příjmu fyzických osob. Vedle toho sociální demokraté počítají např. se zavedením speciální sektorové daně pro banky. Ekonomický expert ODS Jan Skopeček se zhrozil.  

„Ještě vyšší a složitější daně než máme dnes a přijetí nevýhodné a problematické měny euro chce naší zemi naordinovat ČSSD. Stojí to v dlouhodobém programu ČSSD, který socialisté představili na svém stranickém sněmu. Aktuální program socialistů je varováním pro každého, kdo by si myslel, že daně už nemohou být složitější a nákladnější než dnes. Socialisté si myslí opak, a proto nám chtějí naordinovat daňový Armagedon v podobě více sazeb daní, nespravedlivého progresivního zdanění lidí i firem, zvýšení majetkových daní,“ napsal ekonom na stránkách ODS.

Lidovci sice dnes sedí s ČSSD v koalici, ale ani první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka nešetřil kritickými slovy. „Není třeba daně zvyšovat a přerozdělovat, ale udržet nízkou nezaměstnanost a nechat lidem peníze díky daňovým slevám a bonusům,“ napsal Jurečka na sociální síti twitter s tím, že právě daňové slevy na děti představují jeden z ekonomických receptů lidovců.

Skeptický vůči sociálním demokratům zůstává také předseda KSČM Vojtěch Fililp. „Sociální demokracie po minulých parlamentních volbách zcela opustila a popřela svůj volební program a jeden z hlavních bodů své kampaně, zastavení církevních restitucí. Dá se očekávat, že lidé budou pečlivě zvažovat, zdali této straně dají v podzimních volbách svůj hlas. Levicová politika začíná být pro sociální demokracii neslučitelná s touhou po vládních křeslech,“ konstatoval šéf komunistů poté, co popřál Sobotkovi ke znovuzvolení předsedou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Píč* a šišky! Piráti a STAN, to není láska. Nemělo se dostat ven

12:57 Píč* a šišky! Piráti a STAN, to není láska. Nemělo se dostat ven

Bude se za rok o přízeň voličů skutečně ucházet společná koalice Pirátů a STAN? Členové pirátské str…