Kauza Koněv: Nejsem vnuk gestapáka! ohradil se starosta Prahy 6 Kolář. A vrátil úder na Hrad

03.09.2019 15:54

Sovětský maršál Ivan Stěpanovič Koněv je již 46 let po smrti, ale na Praze 6 se o něm stále diskutuje. Starosta této pražské městské části se zlobí na hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Zde je důvod.

Kauza Koněv: Nejsem vnuk gestapáka! ohradil se starosta Prahy 6 Kolář. A vrátil úder na Hrad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář
reklama

V okamžiku, kdy starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) prohlásil, že je na místě uvažovat o odsunutí Koněva z území Prahy 6 na ambasádu Ruské federace, hradní mluvčí Jiří Ovčáček přirovnal TOP 09 k nacistické straně (NSDAP).

Pravdou je, že Koněv osvobodil část Evropy od nacistického krutovlády, ale také nechal vykoupat v krvi Maďary toužící po svobodě v roce 1956. A to je jeden z důvodů, proč Kolář volal po odsunutí pomníku na území velvyslanectví. Ovčáček k tomu dodává, že lidé jako Kolář tím dávají najevo, že by se mohli přiklonit k nacismu.

Kolář oznámil na sociální síti Facebook, že toto nálepkování přineslo své ovoce. Starosta Prahy 6 už se o sobě stačil dočíst lež, že je vnukem nacisty.

V textu kolujícím po internetu se lze dočíst, že dědeček současného starosty přijal německé občanství a za druhé světové války údajně sloužil na gestapu, nacistické tajné policie, kde se údajně podílel na zatýkání československých občanů v době po hrdinném útoku na nacistického říšského protektora Reiharda Heydricha.

Kolář za podporu podobných lží poděkoval mimo jiné i Jiřímu Ovčáčkovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

16:57 Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

Komentátor Marian Kechlibar pečlivě prostudoval nový návrh Evropské unie o „povinné solidaritě“ s up…