Kauza Prahy 4, o které jsme informovali jako první: Proč měla být prodána městská firma s hodnotou přes 100 milionů za zlomek?

25. 9. 2018 16:23

Již před časem jsme informovali o záměru městské části Prahy 4 prodat svoji 4-Energetickou. Společnost, která byla založena 20. 3. 2009 za účelem uspokojování potřeb občanů městské části Praha 4, a to především ve zprostředkování dodávek tepelné energie a teplé vody. Na to, že Praha 4 chce společnost prodat značně pod cenou, upozorňuje na svém facebookovém profilu kandidát do zastupitelstva Prahy 4 za ANO Zdeněk Ziegler.

Kauza Prahy 4, o které jsme informovali jako první: Proč měla být prodána městská firma s hodnotou přes 100 milionů za zlomek?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek
reklama
„Na začátku června jsem se dozvěděl, že má být 4-Energetická prodána, předkladatelem je starosta Štěpánek. On navrhl Radě usnesení, kde je nejdůležitější bod tři: Rada doporučuje zastupitelstvu schválit úplatný převod na Pražskou teplárenskou za kupní cenu ve výši 23 miliónů korun. To mě nanejvýš udivilo. Proč? Dívám se do veřejně dostupného obchodního rejstříku a vidím, že ke dni 1. listopadu 2017 je základní kapitál 107 271 000 korun. A ejhle, chce se prodat za 23 milionů,“ diví se ve videu Zdeněk Ziegler.
 
Další zajímavou věcí v této kauze je, že na prodej 4-Energetické značně pod cenou zastupitele zřejmě nikdo neupozornil. Někteří v minulosti hlasovali pro prodej, ale nikdo se nezeptal proč, proč za tuto cenu, míní Ziegler.
 
 
„Zastupitelé na návrh Rady měli odsouhlasit prodej 4-Energetické za 23 milionů, naštěstí „pro“ bylo jenom 15 hlasů. To evokuje dvě otázky. První: pro těch 15 hlasujících „pro“. Proboha, co vás to napadlo? Otázka číslo dvě: Zastupitelů je 45, proč se nikdo nezajímal o to, proč se ta cena tak snížila? Proč nikdo nebyl proti?“ ptá se na Zdeněk Ziegler.
 
Aby toho nebylo mála, Rada na návrh starosty Štěpánka udělala ještě jeden pokus. V září se mělo o prodeji za stejnou cenu hlasovat znovu. Zastupitelé však byli proti, a tak starosta svůj návrh vzdal a stáhnul.
 
O kauze od samotného začátku informují především ParlamentníListy.cz. Také díky naší aktivitě se řada zastupitelů rozhodla opakovaný záměr starosty Štěpánka nepodpořit. Energetická společnost tak nadále zůstává majetkem městské části Prahy 4.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

11:50 Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

Ceremoniál udílení státních vyznamenání se neuskuteční ani v omezeném formátu. Prezident rozhodl, že…