Kauza Spolchemie pokračuje: Mezi obviněnými je i žalobce z Brna

18.01.2016 20:55 | Zprávy
autor: čtk, mp

Mezi 14 obviněnými v kauze insolvenčních podvodů je také žalobce brněnského státního zastupitelství Roman Skopal, uvedla Česká televize (ČT). Policie obviněné podezírá z manipulace insolvenčních řízení, poškozování věřitelů nebo ovlivňování soudců. Čtyři lidé skončili ve vazbě.

Kauza Spolchemie pokračuje: Mezi obviněnými je i žalobce z Brna
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

"Je především záležitostí přímého nadřízeného, tedy vedoucího státního zástupce, aby zvážil podání návrhu ministru spravedlnosti k dočasnému zproštění funkce," řekl televizi mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý Ve vazbě podle ČT skončili advokát firmy Via Chem Group Petr Kovařík, advokát firmy Borsay Milan Kučeřík, insolvenční správkyně Vladimíra Jechová-Vápeníková a Tomáš Machotka, jednatel společnosti Sarpent, která je věřitelem Via Chem Group.

Zásah údajně souvisel s činností společnosti Via Chem Group

Policisté stále nezadrželi podnikatele Petra Sisáka a advokáta Ivo Halu. Sisák je na služební cestě a do konce týdne se chce přihlásit policii. Policistům se chce ozvat i advokát Ivo Hala. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Podle advokátky Kateřina Buďveselové, která Sisáka zastupuje, se Sisák s Halou nikdy policii nevyhýbali. Oba muži podle serveru počítají s tím, že zřejmě půjdou do vazby.

Policisté po páteční razii v ústecké chemičce Spolchemie a českobudějovickém krajském soudu skupinu obvinili z řady trestných činů, které se týkají zvýhodnění nebo poškození věřitele, způsobení úpadku, zasahování do nezávislosti soudu, podvodu, praní špinavých peněz, pletich při insolvenčním řízení, podplácení, přijetí úplatku nebo za účast v organizovaném gangu. Právní kvalifikace není u všech obviněných osob stejná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

21:12 Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

Svět se řídí pokrytectvím a dvojím metrem, které se promítá od mezinárodní politiky až po mezilidské…