Kauza „brutální únik informací“ před soudem: Komárek dostal podmínku a odvolal se. Tuhý chtěl kvůli újmě 50 tisíc

21.12.2017 18:11 | Zprávy

Okresní soud pro Prahu-západ dnes rozhodl v kauze bývalého detektiva ÚOOZ Jiřího Komárka. Komárek loni nařkl z údajného brutálního úniku informací policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Informace, které se neprokázaly, měl ale získat při výkonu svého povolání a podle zákona je vynášet neměl, rozhodl podle informací ČTK soud. Komárkovi tak soud dnes vyměřil roční podmínku. Bývalý detektiv se na místě odvolal.

Kauza „brutální únik informací“ před soudem: Komárek dostal podmínku a odvolal se. Tuhý chtěl kvůli újmě 50 tisíc
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Policejní prezident Tomáš Tuhý

O brutálním úniku informací v souvislosti s policejním prezidentem Tomášem Tuhým se Komárek vyjádřil v médiích loni a to v souvislosti s  reorganizací policie, tedy sloučením celostátních policejních útvarů a faktickým zánikem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.Komárkovo nařčení Tuhého se nepotvrdilo, a trestní stíhání si naopak vysloužil Komárek, který se ocitl na lavici obžalovaných pro údajné zneužití pravomoci úřední osoby. Komárkovým žalobcem se stala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která jej viní z porušení povinnosti mlčenlivosti a povinnosti nestranného jednání.

Krajský soud Praha-západ dnes podle ČTK uložil expolicistovi roční podmínku. Komárek se ale na místě odvolal. K požadavku Tomáše Tuhého, který se cítil byt Komárkovým výrokem poškozen a požadoval 50 tisíc jako odškodnění, se soud vyjádřil s tím, že by se Tuhý měl obrátit na civilní soudní řízení.  

Komárek prý jednal ve veřejném zájmu...

Komárek podle toho, co vypověděl u soudu, vinu necítí. Jednat prý měl ve veřejném zájmu a veřejnost chtěl upozornit na hrozný stav u Policie ČR. Úniky informací, na které v souvislosti se svými slovy na adresu Tuhého upozorňoval, se vztahovaly k případu olomoucké společnosti Tesco SW. O svých podezřeních hovořil Komárek v médiích například zde.

DLOUHOLETÝ ŠÉF ÚOOZ ROBERT ŠLACHTA SE DOSTAVIL JAKO SVĚDEK:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jonáš Kříž

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…