Kauza ,,důchodce a údajný rasismus": M*gore! účtuje s Jurečkou. Protože nastal zásadní zvrat

23.07.2020 11:54

Šéf lidovců Marian Jurečka před měsícem podal trestní oznámení na někdejšího radního za ODS Petra Paulczyňského. Soud teď muže očistil a Paulczyňski se do Jurečky pořádně obul. Přijde mu nechutné, že se Jurečka zviditelňuje nesmyslnými slovními útok na důchodce. Označil šéfa lidovců dokonce za magora.

Kauza ,,důchodce a údajný rasismus": M*gore! účtuje s Jurečkou. Protože nastal zásadní zvrat
Foto: Archiv PP
Popisek: Petr Paulczyňski

Někdejší radní města Brna Petr Paulczyňski okomentoval fotku protestujícího před ambasádou USA. „Pan ředitel v zoo by si měl zkontrolovat klece s primáty,“ napsal.

Anketa

Prospěl Dominik Feri české politice?

3%
97%
hlasovalo: 15034 lidí

Předsedu lidovců Mariana Jurečku tím zvedl ze židle. Rozhodl se na bloggera podat trestní oznámení.

„Současná vlna nenávisti na sociálních sítích je obrovská a už mě to opravdu štve. Proto jsem dnes podal trestní oznámení," napsal šéf lidovců.

Jenže po pár týdnech se situace obrátila a Paulczyňski se i se soudním verdiktem, že se ničeho rasistického nedopustil, obul do Jurečky. Předsedu KDU-ČSL označil za „magora“.

„A je to tady. Magor nepochopí vtip a podá TO kvůli primátům. Prokurátor to ocení jako přečin nenávisti a navrhne flastr 4 měsíce s podmínkou na rok a 13 000 pokuty k tomu, který když člověk nezaplatí, tak mu přidá 3 týdny za katrem. A pak přijde soudkyně a rozhodne o zastaveni. Bez rozhodnutí o vině a trestu. Sice podmíněné na půl roku, ale přesto zastavení. A kdo teď zaplatí výlet 4 špičkových policajtů do Brna, můj a právníkův čas, nemluvě o jeho palmáre. A taky státní zástupce a soudkyně určitě nebyli zadarmo. A k tomu všemu stačil jeden trouba, který viděl rasismus tam, kde o něm nemohlo být řeči, protože ten vtip kritizoval zuřivý výraz tváře bez ohledu na to, jestli jeho nositel je bílej, černej, rudej, žlutej nebo třeba zelenej. Hlavně, že ten politik si udělal před volbama reklamu. No uvidíme, jestli mu k něčemu bude, protože se na sítích zjevně nesetkal s úspěchem,“ napsal někdejší člen ODS a bývalý politik.

Petr Paulczyňski udeřil na Mariana Jurečku

Nabídl také cestu, jak na podavatele neopodstatněných trestných oznámení vyvinout tlak.

„V zahlceném soudním systému Itálie se při podání vybírá kauce a pokud se podání ukáže jako nedůvodné, kauce propadává!!! Bych to dal tomu lidovci vše k náhradě! Dělat si mediální politiku trestním oznámením na důchodce je odporné!“ napsal na Twitteru s tím, že šéf lidovcům svým chováním rozhodně neulehčuje život přetíženým soudcům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…