Kauza ricin trochu jinak: Mohlo jít o hru kolem ministra Tomáše Petříčka

06.06.2020 15:40

Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk se na sociální síti zamyslel nad kauzou ricin. Prozradil, co mu nejde do hlavy. V diskusi pod jeho příspěvkem zaznělo, že mohlo jít o ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD).

Kauza ricin trochu jinak: Mohlo jít o hru kolem ministra Tomáše Petříčka
Foto: Screen: FTV Prima
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Partii.

Byla kauza ruského agenta s ricinem jen jednou velkou blamáží, nebo v ní šlo o něco víc? Petr Honzejk na sociální síti Twitter napsal, že mu nejde do hlavy, proč by Česká republika vyhostila hned dva diplomaty, kdyby celá kauza se smrtelně nebezpečným jedem ricinem byla jen o tom, že dva lidí na ruském velvyslanectví byli ve při a jeden z nich vypustil lživou informaci.  

Anketa

Měly by skončit Otázky Václava Moravce?

97%
3%
hlasovalo: 25570 lidí
„Trochu mi teda nejde do hlavy, proč bysme vyhošťovali dva ruské diplomaty jen proto, že se pohádali a řešili to práskáním vymyšleností české kontrarozvědce. Ale ok, každý scénář nemusí být na Českýho lva,“ poznamenal Honzejk.

Reportér serveru iDNES.cz Josef Kopecký poznamenal, že podle jeho názoru šlo o ruskou hru, jejímž cílem mohlo být sesadit z postu ministra zahraničí Tomáše Petříčka.

„Rozehráli vlastní zpravodajskou provokaci, vtáhli do toho českou tajnou službu, věděli, že ta to pustí spolupracujícím novinářům a že vznikne kauza, která měla v důsledku vést k pádu prozápadně orientovaného ministra zahraničí přes tlak na vládu tolerovanou prokremelskou stranou,“ poznamenal Kopecký.

V diskusi však také zaznělo, že pravdu o celé kauze se ani nikdy nedozvíme, protože sledujeme hry tajných služeb, a u těch se obyčejným lidem řekne jen něco. Práce tajných služeb je z podstaty věci skrytá a skrytá také zůstane.

Debata o ruské kauze

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …