Zatímco šéfredaktor reportážní publicistiky Marek Wollner své angažmá v televizi po dohodě ukončil, v případě moderátorky Nory Fridrichové pokračuje šetření v podobném duchu, a sice interní komisí České televize.
Na posledním zasedání rady sdělil ředitel divize komunikace a korporátních vztahů Vít Kolář pouze to, že závěrečná zpráva komise v případě Marka Wollnera nedospěla k žádným indiciím, že by mohlo dojít k podezření ze spáchání trestného činu.
Do obsahu závěrečné zprávy, který zůstává důvěrný, směl nahlédnout jen generální ředitel Dvořák, šéf zpravodajství Zdeněk Šámal a vedoucí právního úseku. Kopii pak dostal také Marek Wollner.
Rada se proto jednomyslně usnesla, že očekává od generálního ředitele průběžné informování o případu a šetření v rámci ČT a následně seznámení s výsledky práce ustavené komise. „Očekávám, že na příštím jednání Rady ČT bude generální ředitel v souladu s přijatým usnesením informovat, co se vlastně v redakci Reportérů ČT a případně i v redakci 168 hodin dělo a k jakému konkrétnímu závěru ČT v tomto případě došla a jaká opatření byla přijata,“ uvedl pro deník Echo24 místopředseda rady Pavel Matocha.
Začátkem ledna Česká televize přistoupila k zásadnímu kroku v rámci pokračování vyšetřování novináře Marka Wollnera podezřelého z bossingu a sexuálního obtěžování a stáhla jej z obrazovky. Komise České televize začala vyšetřovat možná pochybení poté, co Wollnera obvinila bývalá členka redakce pořadu Reportéři ČT Markéta Dobiášová, která na svém webu inFakta publikovala článek o tom, čeho se měl dramaturg a šéfredaktor reportážní publicistiky dopouštět. Podle článku měl šikanovat zaměstnance (bossing), a dokonce se dopustit i sexuálního obtěžování.
Do celé kauzy se pak ještě zapojila moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová. Právě ona na něj měla vedení České televize podat podnět, v němž píše, že existují svědectví o sexuálním obtěžování z Wollnerovy strany, o vynucování sexu, zneužívání nadřazené pozice šéfredaktora, a to i vůči velmi mladým stážistkám. Česká televize začala řešit podnět kvůli bossingu i na Noru Fridrichovou, která později uvedla, že podnět na ni na oplátku podal bývalý kolega Wollner.
Jak bylo již zmíněno, komise, kterou sestavila Česká televize, nakonec nedošla k závěru, že novinář Wollner spáchal jakýkoli trestný čin, od své práce zůstával však i nadále odstaven. Nakonec se Wollner dohodl s vedením na ukončení jeho práce v televizi. Nařčení Wollnera z obtěžování bude dále řešit policie. Wollner od začátku celé kauzy popírá, že by se bossingu, šikany či sexuálního obtěžování kdy na pracovišti dopustil.
Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
autor: nab