Kauza údajné korupce advokáta Kramariče: Žalobci podali dovolání

28.06.2014 19:24

Nejvyšší státní zastupitelství podalo dovolání v kauze údajné korupce advokáta Julia Kramariče. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Advokáta, který byl obžalován z uplácení svědků v případu šéfa arménské mafie v Česku Andranika Soghojana, v dubnu osvobodil Městský soud v Praze. Nyní se bude Kramaričovou kauzou zabývat Nejvyšší soud v Brně.

Kauza údajné korupce advokáta Kramariče: Žalobci podali dovolání
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Advokát podle obžaloby v roce 2010 před začátkem soudu se Soghojanem nabídl jednomu vězni půl milionu korun, když u soudu řekne, že vraždy, z nichž je viněn Soghojan, objednal a zorganizoval klíčový svědek Tagir Tarsžojev. Kramarič prý také chtěl, aby vězeň obvinil z korupce policisty, což měl dosvědčit další vězeň, kterému advokát údajně daroval drahé hodinky a půjčil 30.000 korun.

Obvodní soud loni uznal advokáta vinným z podplácení a uložil mu roční podmínku a zákaz výkonu činnosti advokáta na 2,5 roku, ale městský soud rozsudek zrušil. Skutek se totiž sice podle soudu stal, ale nebyla naplněna skutková podstata trestného činu podplácení.

Zastupitelství ale s verdiktem Městského soudu v Praze nesouhlasí. „Nejvyšší státní zástupce je přesvědčen, že u žalovaného jednání byly naplněny všechny znaky skutkové podstaty zločinu podplácení. Soud skutek nesprávně posoudil. V našem dovolání jsou podrobné argumenty, které dovozují, že odvolací soud nedostatečně přihlédl k významu svědecké výpovědi, o jejíž ovlivnění v případu šlo," řekl ČT mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…