Kavalírová tepe ÚSTR za údajný skandál: Krátí má práva

11.11.2013 17:04

Předsedkyně Konfederace politických vězňů Naděžda Kavalírová se rozčiluje, že Ústav pro studium totalitních režimů jednal za jejími zády. Možná proto, že kroky ústavu v minulosti kritizovala. Zprávu přináší server iDnes.cz.

Kavalírová tepe ÚSTR za údajný skandál: Krátí má práva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Naděžda Kavalírová
reklama

"Sešli se za mými zády. To jednání bylo tajné," prohlašuje Kavalírová, která si písemně postěžovala také předsedovi Senátu Milanu Štěchovi (ČSSD). Členy Rady ÚSTR volí Senát a někdejší politická vězeňkyně poukazuje na to, že je jako řádně zvolená členka rady krácena ve svých právech. Inkriminované jednání rady mělo proběhnout 9. října a podle první dámy politických vězňů na ní došlo ke skandálnímu jednání.

Tehdejší předsedkyně rady Petruška Šustrová však prohlašuje, že o žádné utajené jednání nešlo. Členové rady se prý náhodou potkali v jedné místnosti a povídali si. "Stalo se to, že se několik členů rady náhodně sešlo a v místnosti, kterou má rada k dispozici, byly jen dvě židle. Tak jsme se sešli ve schůzovně," vysvětluje. Shodně zní i oficiální stanovisko ÚSTR.

Nabízí se však také otázka, zda se na neformální schůzce cosi nepředjednalo, co bude následně posvěceno na jednání řádném.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

17:10 Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první po…