Každý Ukrajinec musí po smrti nechat tělo na orgány. Toto prý vážně a tvrdě prosazuje premiér Jaceňuk

11.07.2015 14:34

Publicista Tomáš Haas, který se dlouhodobě věnuje problematice na Ukrajině, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k tomu, že chce ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk prodávat orgány mrtvých Ukrajinců, aby tím naplnil díry v rozpočtu.

Každý Ukrajinec musí po smrti nechat tělo na orgány. Toto prý vážně a tvrdě prosazuje premiér Jaceňuk
Foto: ČT
Popisek: Ukrajinský expremiér Jaceňuk
reklama

„Jaceňuk chce do zahraničí prodávat orgány mrtvých Ukrajinců, naplní to díry v rozpočtu,“ táže se na svém Facebooku Haas, který si povšiml toho, že v Nejvyšší radě Ukrajiny leží už delší dobu návrh zákona, který ukládá všem občanům povinnost stát se posmrtnými dárci orgánů.

„Bylo to oznámeno ve vysílání pořadu Večer, věnovaném zdravotnictví,“ informoval rovněž publicista, který už několikrát poukázal například na propojení vládních kruhů na Ukrajině s neonacistickými banderovci.

Pokud Jaceňuk nechá rozřezat 46 milionů obyvatel, bude mít potřebné finance

Na to reagoval mimo jiné novinář Jurij Kot, který mu v komentáři napsal, že nedávno předložila vláda návrh zákona, který dělá ze všech občanů nad 18 let, bez toho, aby podepsali souhlas, povinné post mortem dárce orgánů. „Bez výjimky, bez autorizace, mohou hned po smrti začít řezat,“ popsal Kot, jak bude zákon fungovat, s tím, že dokonce dovoluje tak činit v soukromých klinikách.

„Udělal jsem si takový malý morbidní výpočet,“ napsal rovněž novinář o návrhu zákona, ve kterém jsou zároveň uvedeny podmínky prodeje orgánů do zahraničí. Kot kalkuloval s faktem, že lze rozřezané lidské tělo prodat asi za 1,5 milionu dolarů.

Ukrajina podle jeho informací potřebuje 70 miliard. „Když těch 70 miliard rozdělíte 1 500 000, dostanete 46 milionů,“ píše novinář odezvu Haasovi s tím, že jde zhruba o celkový počet obyvatel Ukrajiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jzd
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš zavírá obchody a omezuje pohyb občanů

12:40 Babiš zavírá obchody a omezuje pohyb občanů

V souvislosti s koronavirovou epidemií dochází v Česku k dalším omezením. Opatření proti covidu-19 z…