Každý může vyjádřit názor, ale poklidně, řekla matka napadeného chlapce

22.04.2012 8:26

Chlapec, kterého minulou neděli v Břeclavi napadli tři útočníci, se zotavuje v nemocnici. Kvůli tomu se ve městě chystá protestní pochod, který ohlásila Dělnická mládež. Matka napadeného Oksana Zhyvachivska proti tomu není, podle ní má každý právo pokojně vyjádřit názor. Řekla serveru iDnes.cz.

Každý může vyjádřit názor, ale poklidně, řekla matka napadeného chlapce
Foto: breclav.org
Popisek: Pohled na Břeclav
reklama

Podle matky se zdravotní i psychický stav chlapce výrazně zlepšil, stále ale zůstává na jednotce intenzivní péče. Nevzpomíná si, že by byl podobným způsobem v Břeclavi napadený někdo jiný.

S prací u soudu útok nesouvisí

Paní Zhyvachivska pracuje u soudu jako tlumočnice. Nedomnívá se ale, že by útok měl něco společného s její profesí. „Nepamatuji se, že bych překládala u nějakého případu, který by ohrožoval bezpečnost a zdraví, ať už moje, nebo mých dětí… Překládám jen z jednoho jazyka do druhého,“ řekla serveru iDnes.cz.

Matku napadeného chlapce teď na ulici poznávají cizí lidé. Prý jí vyjadřují podporu. „Chvílemi si připadám jako mediální hvězda, ale ani trochu mě to netěší. Raději bych měla svoje soukromí a klidný život,“ přála by si.
Policie zatím nedopadla útočníky, v pátrání prý pomáhají i Romové z Břeclavi. Ke kontaktu mezi nimi a rodinou napadeného ale zatím nedošlo.

Každý může vyjádřit své názory. Otázka je, jak to udělá

V Břeclavi se chystá protestní pochod, který ohlásila Dělnická mládež, uskupení navazující na činnost zrušené Dělnické strany. Ta musela skončit kvůli radikálním postojům a napojení na neonacisty.

„Česká republika je demokratický stát. Každý tu může vyjádřit svoje názory a nepotřebuje k tomu moje svolení. Otázka ale je, jak to udělá. Apelovala jsem na lepší stránku všech, kdo protesty chystají, aby vyjádřili svůj názor, ale poklidně. Nesmí při tom dojít k žádným násilnostem, žádnému házení dlažebních kostek,“ vzkazuje Zhyvachivska na serveru iDnes.cz.
 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…