Každý správný muž bude v ohrožení?! Podplukovník je ve varu kvůli doporučení z EU

02.03.2019 11:41

Chce EU zakazovat nože? Prezident nového spolku LIGA LIBE Pavel Černý, pplk. v. v., k tomu řekl jasné slovo. Dal za pravdu senátorovi Ivo Valentovi.

Každý správný muž bude v ohrožení?! Podplukovník je ve varu kvůli doporučení z EU
Foto: Archiv PČ
Popisek: Prezident spolku LIGA LIBE Pavel Černý, pplk. v.v.

Podplukovník ve výslužbě Pavel Černý nahlédl do zprávy výboru pro terorismus a dospěl k závěru, že EU se nám chce opravdu dívat do kapes, zda tam náhodou nemáme nůž. V ohrožení by se tak mohl ocitnout každý správný muž, neboť české přísloví praví, že „každý správný muž při sobě nosí nůž“.

Výbor „vybízí členské státy, aby zvážily možnost stanovení zákazu nošení nožů bez pádného důvodu, zakazujícího především nejnebezpečnější nože, jako jsou zombie nože nebo motýlkové nože, a aby tato opatření prosazovaly i v prostředí internetu“.

Podle Černého však tato instrukce jen dokládá nepromyšlenost některých bruselských nápadů. Vždyť v Česku při sobě opravdu nosí nůž kdekdo a k teroristickým útokům u nás takřka nedochází, zatímco ve Velké Británii jsou např. zcela zakázány tzv. zombie nože, ale v boji proti terorismu to příliš nepomáhá.

„Přesto je tam kriminalita i terorismus na vzestupu a v Británii se počty pobodaných či pořezaných lidí každým dnem zvyšují geometrickou řadou. Jak to? Že by to bylo ne ZLÝMI A NEBEZPEČNÝMI NOŽI, ale ZLÝMI A NEBEZPEČNÝMI lidmi? A oni jich tam takových měli (čím dál) více, než my?“ zeptal se provokativně.

Přiklonil se tak na stranu senátora Ivo Valenty, který před pár dny napsal, že způsob, jakým chce EU čelit násilí, je místy přitažený za vlasy.

„Způsoby, jakými chce EU, potažmo některé evropské země, bránit násilí, je opravdu místy přitažený za vlasy. Pevně věřím, že se k nám podobný legislativní paskvil, k jakému přistupují některé země (například Francie nebo Velká Británie) nedostane, i když EU už postupně začíná s omezujícími doporučeními. Snad se z nich nestanou nařízení, jak je zvykem. Podobná opatření navíc postrádají jakýkoliv význam. Násilníci se těmito pravidly rozhodně řídit nebudou a budou u sebe nosit to, co budou chtít,“ varoval Valenta.

reklama

autor: mp

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

15:30 A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

PENNY Market už dále nebude nabízet maso původem z Ukrajiny. Rozhodnutí obchodního řetězce přichází …