Kde jsou ty prachy, soudruhu? Ruská banka v ČR čelí krokům národní banky

21.07.2016 7:40

ERB banka, známá dříve jako Evropsko-ruská banka, má problém. Jak uvádí MF Dnes, její hospodaření vyšetřují detektivové. Česká národní banka totiž podala trestní oznámení.

Kde jsou ty prachy, soudruhu? Ruská banka v ČR čelí krokům národní banky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

ERB banka vznikla, aby financovala obchod mezi Ruskem a Českem, místo toho však sloužila jako peněženka pro svého majitele, ruského podnikatele Romana Jakuboviče Popova, píše deník. Poté, co část finančních prostředků z této peněženky zmizela do zahraničí, podala Česká národní banka trestní oznámení. Celý případ nyní vyšetřuje protikorupční policejní útvar. Má totiž podezření, že Popov si vytuneloval vlastní banku. Finanční prostředky z ní prý odtekly prostřednictvím dluhopisů, které byly podle všeho z velké části fiktivní. Skončit měly v některém z daňových rájů.

Mluvčí protikorupční jednotky Jaroslav Ibehej ani ředitel odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Vrchního státního zastupitelství v Praze Marek Bodlák nechtěli celou záležitost komentovat. Sdílnější nebyl ani guvernér ČNB Jiří Rusnok. „Dohledové individuální informace nikdy nekomentujeme,“ uvedl Rusnok. 

ERB banka o své situaci mluvit nechtěla. Na svém webu uvádí pouze to, že je v dobré kondici a články v médiích jsou součástí protiruské rétoriky. Banka je přitom v potížích od letošního jara, kdy ČNB rozhodla o tom, že nesmí přijímat vklady ani prodávat půjčky. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ještě větší průs*r...“ Jurečka před PL tepal Schillerovou. Výborný se přidal. I ODSák si řekl své. Zato Pekarová, když viděla mikrofon...

9:55 „Ještě větší průs*r...“ Jurečka před PL tepal Schillerovou. Výborný se přidal. I ODSák si řekl své. Zato Pekarová, když viděla mikrofon...

Živá kapela, skákací hrad, sladké koláče i gulášová polévka a lehké mrholení. Tak vypadalo čtvrteční…