Kde jsou ty prachy, soudruhu? Ruská banka v ČR čelí krokům národní banky

21.07.2016 7:40 | Zprávy
autor: vef

ERB banka, známá dříve jako Evropsko-ruská banka, má problém. Jak uvádí MF Dnes, její hospodaření vyšetřují detektivové. Česká národní banka totiž podala trestní oznámení.

Kde jsou ty prachy, soudruhu? Ruská banka v ČR čelí krokům národní banky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

ERB banka vznikla, aby financovala obchod mezi Ruskem a Českem, místo toho však sloužila jako peněženka pro svého majitele, ruského podnikatele Romana Jakuboviče Popova, píše deník. Poté, co část finančních prostředků z této peněženky zmizela do zahraničí, podala Česká národní banka trestní oznámení. Celý případ nyní vyšetřuje protikorupční policejní útvar. Má totiž podezření, že Popov si vytuneloval vlastní banku. Finanční prostředky z ní prý odtekly prostřednictvím dluhopisů, které byly podle všeho z velké části fiktivní. Skončit měly v některém z daňových rájů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Si Ťin-pchingův novoroční projev: Tchaj-wan je Čína. Nelze to zastavit

16:22 Si Ťin-pchingův novoroční projev: Tchaj-wan je Čína. Nelze to zastavit

Rok 2025 se nám přehoupl do roku 2026 a politici se rozhodli oslovit voliče ve svých novoročních pro…