Kdo a s kým se postaví Fialovi: U opozice ještě není hotovo

23.06.2025 4:44 | Zprávy

Jak budou vypadat kandidátky opozičních stran a hnutí? ParlamentníListy.cz zmapovaly, v jaké podobě chtějí některé menší strany kandidovat. Proslýchá se, že rozchod STAČILO! a SOCDEM není definitivní. Složitá jednání lze čekat při skládání kandidátek SPD s ohledem na další tři strany, které s hnutím kandidují.

Kdo a s kým se postaví Fialovi: U opozice ještě není hotovo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hlasování ve volbách do Evropského parlamentu

Opozičních sil, které se budou ve volbách ucházet o přízeň voličů s cílem odstavit od moci koaliční vládu Petra Fialy, není málo. Vedle hnutí ANO, jasného lídra opozice s ohledem na sílu voličské podpory, jde o společné kandidátky hnutí SPD, Svobodných, Trikolory a strany PRO, dále hnutí STAČILO!, Motoristy, SOCDEM a Přísahu.

Přestože se podoba kandidátek uzavírá až 1. srpna, strany z pochopitelných důvodů chtějí mít ujasněný jejich formát ještě před odjezdem občanů na letní dovolenou. I to je důvodem, proč se stále čile vyjednává. A to i tam, kde se původně zdálo, že je vše hotové.

V kuloárech se proslýchá, že samostatná kandidatura SOCDEM Jany Maláčové není definitivní variantou a strana by přibližně do týdne mohla oznámit, v jakém formátu se bude ucházet o hlasy voličů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radim Panenka

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Politické i trestněprávní důsledky pro bitcoinovou kauzu

Neměla by trestněprávní důsledky kauzy posoudit policie? A k těm politickým. Kdo z politiků by je měl nést jaké politické důsledky, když hlavní dva aktéři Blažek a Stanjura v politici skončili? Nebo podle vás je do toho zapleten z politiků ještě někdo další? Kdo? A co tedy vlastně přesně budete děla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jistota pokračování brutality a nebo nejistota naděje na lepší zítřky?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVlastimil Dorotík , 23.06.2025 8:14:19
Podstatou podzimních parlamentních voleb bude klíčové rozhodnutí, zda se zachová - zakonzervuje a bude pokračovat dnešní Fialův "zločinecký politický marasmus" (s "brutálním politickým dezolátem" Fialou je to jistota) a nebo se otevře cesta - naděje na lepší zítřky vítězstvím opozice (která ale nakonec vůbec nemusí být naplněna a je tedy nejistá ...). Vytvářející se účelová volební seskupení představují pytle blech, což vidíme dnes v reálu na dnešní Fialově vládní koalici. Realitou je, že moc ve státě se jen tak neodevzdává, nepředává, ale O MOC SE SKUTEČNĚ BOJUJE. A tak dnešní vládní oligarchie dělá vše a všemi prostředky, aby své dnešní mocenské pozice uhájila a udržela (je to nekompromisní machiavellismus - vítěze se potom nikdo neptá "jak", .... typickou ukázkou toho je i protiústavní korespondenční volba ...). Aby opozice dnešní "Fialův brutální politický systém" přetlačila a vyvrátila i s kořeny, tak musí mobilizovat všechnu sílu, kterou to dokáže - sjednocovat se na tomto strategickém cíli a nenechat se nahlodávat a rozkládat rozdílnými drobnostmi, detaily, účelově zasévanými sváry, vnitřními bojůvkami, ... . Na volebním seskupení pod SPD je vidět, jak je ta "koaliční" paleta pestrá, a že nemůže ve všem znít unisono. Stejné tak by to bylo u případného spolčení STAČILO se SOCANY (socani jsou "ověření političtí paraziti"). Jenže pro přetlačení dnešních "totalitních fašistických manýrů Fialovy sebranky" je zjevně žádoucí i takové riziko podstoupit a sledovat klíčový cíl.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Už ne Lipavský a Vystrčil. S „ukřičenou“ diplomacií bude konec

4:44 Už ne Lipavský a Vystrčil. S „ukřičenou“ diplomacií bude konec

Konec havlovské diplomacie reprezentované Lipavským a Vystrčilem. To se dá očekávat od nové vlády AN…