Kdo by měl zaplatit sKarty? Kat bankovních poplatků Nacher má jasno

15.11.2013 9:43

Analytik Patrik Nacher je provozovatelem serveru bankovnipoplatky.com a organizátorem petice proti poplatkové politice bank nebo ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek. Kromě toho je také hlasitým kritikem sKaret. "Myslím si, že tento nepovedený projekt je typickou akcí, za kterou by měla být vyvozena nejen politická, ale i hmotně právní odpovědnost," napsal ve svém vyjádření pro ParlamentníListy.cz.

Kdo by měl zaplatit sKarty? Kat bankovních poplatků Nacher má jasno
Foto: archiv PN
Popisek: Patrik Nacher
reklama

Analytik Patrik Nacher je přesvědčen, že odpovědnost za případné náklady na zrušení nepovedeného projektu sKaret musejí nést lidé, kteří projekt vymysleli a kteří podepsali příslušné smlouvy i přesto, že od samého začátku kritikové upozorňovali na nedostatky a chyby, jako bylo nastavení poplatkové politiky sKarty, nesoulad se zákony, dodatečné legislativní úpravy apod.

"Není možné celou věc uzavřít tím, že to zaplatí daňový poplatník," říká Nacher. "Kritika sKaret se nevynořila náhle, ale provázela projekt od samého počátku a počty různých změn, revizí či dodatečných úprav jen podtrhují fakt, že od samého počátku museli příslušní odpovědní politici a úředníci vidět, že vše není v pořádku," podotýká analytik.

Banka má na uhrazení nákladů nárok

Také banka mohla podle Nachera předpokládat, že může nastat alternativa zrušení projektu. Nicméně je jejím právem se přihlásit o proplacení vynaložených nákladů, připouští analytik.

"Na státu pak je, aby spravedlivě rozhodl, ale aby to opět neskončilo po česku, že to 'zacvaká' erár, protože ten zvládne cokoliv. Podle mého názoru jde o ukázkový, doslova učebnicový příklad, kdy by měla být vyžadována zodpovědnost konkrétních lidí," uzavírá své vyjádření Patrik Nacher.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesleduji to! Xaver se musel výborně bavit. Robejšek rozmetal média i EU zároveň

6:16 Nesleduji to! Xaver se musel výborně bavit. Robejšek rozmetal média i EU zároveň

Hostem Xavera Veselého byl tentokrát ekonom a bývalý politik Petr Robejšek, který si udělal od médií…