Kdo je „křesťanka“ protestující proti Dukovi? Parťačka Peszynského s Hilšerem hlásící se k neomarxismu. A zjistili jsme o ní i jiné zajímavé věci

17. 10. 2018 10:36

Kdo je žena, která polonahá s trnovou korunou na hlavě „narušila“ slavnostní mši svatou v katedrále sv. Víta na Pražském hradě? Média sice popsala průběh incidentu i skutečnost, že ženu po chvíli citlivě z chrámu vyvedla ochranka, ale tomu, kdo daná aktivistka je, už příliš pozornosti věnováno nebylo. ParlamentníListy.cz proto pozornost upřely i tímto směrem.

Kdo je „křesťanka“ protestující proti Dukovi? Parťačka Peszynského s Hilšerem hlásící se k neomarxismu. A zjistili jsme o ní i jiné zajímavé věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Katedrála sv. Víta na Pražském hradě

Poté, co se kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka zastal kněze Petra Piťhy ve věci jeho svatováclavského kázání, strhla se vlna místy až nenávistných výroků ze strany různých politických neziskovek a liberálně levicových aktivistů.

Vyvrcholením protestů byl úterní incident, při kterém aktivistka narušila slavnostní mši v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, kterou u příležitosti 40. výročí zvolení Jana Pavla II. papežem celebroval Dominik Duka.

Aktivistka Aneta Petani se v katedrále pohybovala pouze v kalhotách, podprsence a napodobenině trnové koruny na hlavě. Na sobě měla podle médií nápisy „Proč jste nám nasadil korunu z trnů?“ a „Láska k pravdě“. Po chvíli aktivistku z nejvýznamnějšího českého chrámu vyvedla ochranka.

Anketa

Vadí vám, že prezident Zeman označil Bakalu, Koženého, kšeftaře s LTO a solární barony za ,,zmrdy"?

6%
94%
hlasovalo: 13841 lidí

Petani podle svých slov protestovala proti lžím, které z kazatelny zazněly z úst profesora Piťhy v den svátku svatého Václava. Petr Piťha v kázání přednesl apokalyptickou vizi naší společnosti, kde tradiční rodiny budou ničeny, děti takovým rodičům zabavovány a lidé se špatným smýšlením budou končit v pracovních táborech vyhlazovacího typu. Piťha tak varoval před přijetím tzv. Istanbulské úmluvy.

Samotný průběh incidentu narušení slavnostní bohoslužby byl v médiích již dostatečně popsán. ParlamentníListy.cz se proto podívaly na pozadí celého „protestu“.

Aneta Petani, která „protest“, jehož si nejspíš ani většina věřících v katedrále nevšimla, prováděla, není mezi ultra levicovými aktivisty žádným nováčkem. 

V minulosti, tehdy nejspíš jako ještě svobodná Aneta Somrová, se zúčastnila demonstrace před ruskou ambasádou spolu s profesionálním aktivistou a demonstrantem proti čemukoli Otakarem van Gemundem a dnešním novopečeným senátorem Markem Hilšerem. Většina z nich tehdy byla do půl těla svlečených a na sobě měli nápisy jako „Putin vrah“ apod.

Na svém facebookovém profilu se Petani (Somrová) vyznává z příklonu k neomarxismu, což zdůvodňuje tak, že pokud podpora přijímání uprchlíků či lidí v nouzi, kteří v minulosti „chybovali“, znamená být neomarxistou, tak jím prý hrdě je. Vše uvádí v textu „Já, neomarxistka“. Na jednom ze snímků se pak hlásí k neziskovce Člověk v tísni, kterého podporuje.

Sama Petani o sobě tvrdí, že je křesťankou a členkou katolické církve. Za manžela má Albánce.

V seznamu facebookových přátel má lidi podobného smýšlení, rovněž známé firmy na prakticky veškerých demonstracích z posledních let. Jde třeba o promigrační aktivistku Evu Zahradníčkovou, Tomasze Peszynského, již zmíněného Otakara van Gemunda, antizemanovského aktivistu a člena TOP 09 Šimona Hlinovského či různé pracovníky neziskovek podporujících migranty.

Zajímavé je, že vše bylo předem koordinované s jinými aktivisty, tentokrát z ultra levicového serveru A2larm.cz, jehož fotoreportér Petr Zewlak Vrabec snímky z protestu v katedrále sázel na sociální sítě v reálném čase a krátce poté na uvedeném webu zveřejnil i svůj článek a další množství detailních snímků. Zewlak Vrabec se sám označuje za aktivistického fotografa. Krom webu A2larm fotí také pro romské periodikum „Romano vodi“.

Na svém profilu má třeba fotky z nedávné akce též už jmenovaného Tomasze Peszynského. Ten se zas před časem „proslavil“ výrokem „zasraný fašistický hovado Miloš Zeman, až chcípne, strašně se ožeru“.

Incident z katedrály budí na sociálních sítích velkou pozornost. Řadu komentářů mu věnoval i hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Novodobí bolševici se už nezastaví před ničím. Doufám, že všichni demokraté tento projev nenávisti k jinému názoru, klasicky a falešně zabalený do líbivých slovíček, tvrdě odsoudí a nebudou jako vždy zbaběle mlčet! Nejodpudivější je, že novodobí bolševici se ve svém fanatismu nezastaví ani před znesvěcením duchovního centra země, katedrály sv. Víta,“ napsal Ovčáček.

 

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…