Kdo je nejlepší český prezident? Čtyři z pěti mladých řekli, že Václav Havel

22.11.2019 12:09

Z průzkumu agentury STEM/MARK, který zveřejnil server Novinky.cz, vyplývá, že nejlepší porevoluční prezident je Václav Havel. Na druhé příčce se umístil Václav Klaus. Třetí místo pak obsadil současný prezident Miloš Zeman. Havel byl jako nejlepší hodnocen každým čtvrtým voličem současného prezidenta Zemana.

Kdo je nejlepší český prezident? Čtyři z pěti mladých řekli, že Václav Havel
Foto: František Dostál
Popisek: Václav Havel - výřez

Zemana lidé pozitivně hodnotili za využívání pravomocí a zájem o problémy občanů, negativně za vystupování na veřejnosti. Mladí oceňují Havla především za jeho humanitní odkaz.

Současný prezident Miloš Zeman získal v celkovém hodnocení na školní stupnici horší trojku. Lepší známku dostal za využívání prezidentských pravomocí a za zájem o problémy občanů. „To může být spojené především s jeho pravidelnými výjezdy do krajů,“ uvádí agentura.

Reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí, řešení sporů na české politické scéně a způsob vystupování na veřejnosti u Zemana hodnotili o něco hůře.

Celkově pozitivnější hodnocení obdržel Zeman u lidí starších 60 let, bez maturity a z moravských oblastí. Naopak u lidí s maturitou a vyšším vzděláním dominuje Václav Havel, který byl jako nejlepší hodnocen každým čtvrtým voličem současného prezidenta Miloše Zemana.

Průzkum se uskutečnil prostřednictvím telefonického a online dotazování a zúčastnilo se ho 820 osob ve věku 18 a více let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhodovat za všechny Čechy je od Hřiba odvážné. To není jen Praha, varuje Hyťhová z SPD a říká, kolik nás to bude stát

8:45 Rozhodovat za všechny Čechy je od Hřiba odvážné. To není jen Praha, varuje Hyťhová z SPD a říká, kolik nás to bude stát

ROZHOVOR „To, že se spolupráce mezi Českou republikou a Tchaj-wanem promítne do výměny studentů, je …