Kdo je nejlepší český prezident? Čtyři z pěti mladých řekli, že Václav Havel

22.11.2019 12:09 odp.

Z průzkumu agentury STEM/MARK, který zveřejnil server Novinky.cz, vyplývá, že nejlepší porevoluční prezident je Václav Havel. Na druhé příčce se umístil Václav Klaus. Třetí místo pak obsadil současný prezident Miloš Zeman. Havel byl jako nejlepší hodnocen každým čtvrtým voličem současného prezidenta Zemana.

Kdo je nejlepší český prezident? Čtyři z pěti mladých řekli, že Václav Havel
Foto: František Dostál
Popisek: Václav Havel - výřez

Zemana lidé pozitivně hodnotili za využívání pravomocí a zájem o problémy občanů, negativně za vystupování na veřejnosti. Mladí oceňují Havla především za jeho humanitní odkaz.

Současný prezident Miloš Zeman získal v celkovém hodnocení na školní stupnici horší trojku. Lepší známku dostal za využívání prezidentských pravomocí a za zájem o problémy občanů. „To může být spojené především s jeho pravidelnými výjezdy do krajů,“ uvádí agentura.

Reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí, řešení sporů na české politické scéně a způsob vystupování na veřejnosti u Zemana hodnotili o něco hůře.

Celkově pozitivnější hodnocení obdržel Zeman u lidí starších 60 let, bez maturity a z moravských oblastí. Naopak u lidí s maturitou a vyšším vzděláním dominuje Václav Havel, který byl jako nejlepší hodnocen každým čtvrtým voličem současného prezidenta Miloše Zemana.

Průzkum se uskutečnil prostřednictvím telefonického a online dotazování a zúčastnilo se ho 820 osob ve věku 18 a více let.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Knihkupci odmítnuta, přesto se Hamplovy knihy prodaly tisíce. Zásadní objev? Ben Kuras ho předložil

20:20 Knihkupci odmítnuta, přesto se Hamplovy knihy prodaly tisíce. Zásadní objev? Ben Kuras ho předložil

Ben Kuras se v recenzi psané pro ParlamentníListy.cz věnuje knize sociologa Petra Hampla Prolomení h…