Kdo odpálil Nord Stream? Slavné americké noviny ukazují na „proukrajinské síly“

07.03.2023 21:44 | Ze sítí

Za loňským výbuchem plynovodu Nord Stream 2 by mohla stát proukrajinská skupina napojená na kyjevskou vládu nebo ukrajinské bezpečnostní složky, vyplývá to z nových zpravodajských informací, které mají k dispozici američtí představitelé. S informacemi přišly americké New York Times.

Kdo odpálil Nord Stream? Slavné americké noviny ukazují na „proukrajinské síly“
Foto: Telegram
Popisek: Místo poruchy jednoho s plynovodů Nord Stream

Pachatelé, kteří plynovod Nord Stream 2 poškodili měli být podle amerických představitelů odpůrci ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle představitelů však neexistují žádné důkazy o tom, kdo přesně za explozemi stojí, kdo operaci řídil nebo kdo ji měl platil, uvádí list New York Times.

Podle jejich informací nejsou zprávy o tom, že by  s operací byl předem seznámen ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj či další členové ukrajinské vlády.

Zároveň američtí představitelé dodali, že zapojení „pověřené skupiny s vazbami na ukrajinskou vládu nebo její bezpečnostní síly“ nemohou vyloučit.

Američtí  představitelé nove informace označují za krok k určení odpovědnosti za sabotážní čin, který měsíce mátl vyšetřovatele na obou stranách Atlantiku.

Již dříve některé zdroje spekulovaly, že za útokem na Nord Stream 2 může stát Ukrajina a její spojenci, kteří výstavbu plynovodu označovali jako hrozbu pro národní bezpečnost, jelikož Nord Stream 2 měl Rusku usnadnit prodej plynu do Evropy.

Ukrajinská vláda a ukrajinská rozvědka ovšem tvrdí, že se na útoku nepodílely a netuší, kdo jej provedl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

spory v armádě

co si o nich myslíte, konkrétně o Černochové a Řehkovi? jak vnímáte paní minstryni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Američani budou zatloukat, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseopdns , 08.03.2023 7:59:20
a odvádět pozornost aby nemuseli platit náhrady za obrovskou škodu kterou napáchali za zmaření této investice.Přece existuje záznam rozhovoru prezidenta USA Bidena který v rozhovoru s novináři prohlásil že se postará aby nebyl plynovod NS2 nikdy spuštěn do provozu .Nejprve Američani nutili Němce aby se spuštění plynovodu odložilo ale v Německu probíhaly velké demonstrace na jeho spuštění a vláda chtěla demonstrantům vyhovět.A tak nezbývalo Bidenovi nic jiného než nařídit jeho poškození výbušninou. Nejprve se to svádělo na Rusko ale že to udělali Rusové nikdo nevěřil a tak to Američani chtějí hodit na Ukrajince kteří slouží Američanům jako užiteční idioti v koloniální Rusko-Americké válce o strategická území na Ukrajině .Milióny bojeschopných Ukrajinců raději prchlo z Ukrajiny aby nemuseli bojovat proti Rusům taková je realita.

| 7 | 0

Další články z rubriky

Zlatý poklad České republiky. Zatím 13,5 tuny, má být až 100 tun

10:25 Zlatý poklad České republiky. Zatím 13,5 tuny, má být až 100 tun

MONITORING SÍTÍ Ekonom Lukáš Kovanda upozorňuje, že Česká národní banka pod vedením Aleše Michla bud…