Kdo prozradil identitu zpravodaje Psíka? To byste fakt neuhodli

25.02.2016 14:47 | Zprávy
autor: vam, čtk

Informaci o tom, že jeden z Čechů unesených v Libanonu Martin Psík je příslušníkem armádní tajné služby, bylo možné zjistit z webu ministerstva obrany. Na stránkách je jeho jméno, služební zařazení i fotka, uvedl dnes server Neovlivní.cz. Psík byl jedním z pětice českých občanů, která se na začátku února zhruba po půlročním zajetí vrátila z Libanonu.

Kdo prozradil identitu zpravodaje Psíka? To byste fakt neuhodli
Foto: Repro web VZ
Popisek: Vojenské zpravodajství

Fotografie pochází podle serveru z května 2010, kdy tehdejší náčelník generálního štábu Vlastimil Picek v rámci inspekční cesty navštívil český vojenský kontingent v Afghánistánu. U jedné z fotografií je i popisek, který Psíka identifikuje jako zpravodajského důstojníka kontingentu a nadporučíka.

Pětice Čechů podle informací některých médií padla do léčky připravené libanonskou tajnou službou, která chtěla údajně dostat z ČR svého pracovníka Alího Fajáda. Ten byl držen v pankrácké věznici a o jeho vydání žádaly Spojené státy. Prostředník měl nabízet informace o Čechovi uneseném o několik měsíců dříve v Libyi. Zatímco civilní rozvědka nabídku považovala za past, Vojenské zpravodajství poslalo do Libanonu Psíka, uváděla média.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prohráli jsme volby? Balíme spacáky a hurá na Kavčí hory. Žantovský natvrdo o „lepšolidech“

9:07 Prohráli jsme volby? Balíme spacáky a hurá na Kavčí hory. Žantovský natvrdo o „lepšolidech“

TÝDEN V MÉDIÍCH Neúspěšní politikové umějí vyvolávat televizní krize. Ačkoliv se zaštiťují bojem o s…