Kdo si myslí, že mám medaili za kamarádství, je nevzdělaný idiot, vzkazuje Ringo Čech. Možná prý bude kandidovat do Senátu

1. 11. 2015 18:51

Ten, kdo si myslí, že státní vyznamenání od Miloše Zemana dostal kvůli jejich kamarádství, se dívá na celou věc pohledem nevzdělaného idiota, prohlásil v rozhovoru pro časopis Týden herec František Ringo Čech. Dále popsal, jak s prezidentem diskutuje o ženách, a naznačil, že bude kandidovat do Senátu. A to kvůli uprchlíkům a údajně blížící se světové válce spjaté s nimi.

Kdo si myslí, že mám medaili za kamarádství, je nevzdělaný idiot, vzkazuje Ringo Čech. Možná prý bude kandidovat do Senátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman předal státní vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu
reklama

„Jako by se na to ti blbouni každý večer nedívali,“ komentoval Čech to, že se po jeho středečním ocenění prezidentem Zemanem na sociální síti objevil jeho obraz Zvířátka obdivují píču. „Ten obraz má určitej vtip, kterej spočívá v tom, že tu píču obdivují zvířátka. Ale na té píče není nic obdivuhodného,“ dodal pro časopis herec s tím, že kdo chce psa bít, ten si hůl najde, a že i jeho písnička Šubyduby Amerika je hit, tak proč by za ni nemohl být oceněn.

„To je pohled nevzdělanýho idiota,“ ohradil se herec proti tvrzení, že mu byla cena udělena jen za kamarádství, protože napsal 1 300 písniček, což prý kromě Gotta nikdo neudělal. „Napsal jsem jedenáct knih. Tři celovečerní filmy. Měl jsem devět televizních show. A mám divadlo, které má 40 let vyprodáno, napsal jsem šest divadelních her. Sehráli jsme 2 600 repríz Dívčí války. Bezkonkurenční počet. Dívčí válka je třetí nejhranější hrou v historii českého divadla,“ hájil se srdnatě v rozhovoru.

„Tak kurňa, tohle jestli nestačí k tomu, abych dostal cenu za zásluhy v kultuře...,“ divil se celkem oprávněně umělec v rozhovoru pro časopis. „Ale všem je jedno, co člověk udělal. Když tě někdo nemá rád, tak napíše hnus,“ řekl dále a poznamenal, že někteří kritici nemají rádi jak jeho, tak i prezidenta.

Pelikánové lidi křivdí

„Nezapomeň, že v zemi, kde je deset milionů obyvatel, si deset milionů obyvatel myslí, že by si to zasloužili víc,“ prohlásil dále Ringo Čech a posléze podotkl, že neví, zdali měli být vyznamenáni i někdejší normalizační ministr Miroslav Toman či herečka a údajná donašečka StB Jitka Frantová-Pelikánová.

Rozhovor si můžete přečíst ZDE.

To podotkl i přesto, že byl v šedesátých letech komunisty na čtyři měsíce zavřený. „Já jsem militantní demokrat. Druhým dopřávám jejich názor,“ řekl a vysvětlil, že měl prezident také nějaké důvody. „Poslechněte si je a zvažte, zda jsou správné nebo zcestné. Ale je jeho svatý právo dát to, komu chce,“ dodal s tím, že s Pelikánovou mluvil a že jí lidi křivdí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jzd
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A jejda! Ombudsmana Křečka podpořily „známé firmy“ z Brna. To zase bude řev

18:26 A jejda! Ombudsmana Křečka podpořily „známé firmy“ z Brna. To zase bude řev

Brněnské seskupení, které se nazývá Slušní lidé, na sociálních sítích podpořilo nově zvoleného ombud…