Kdyby Češi věděli o uprchlících více, nikdy by se jich tolik nebáli, říká mladý Stropnický, nový předseda Zelených. Pak promluvil o podvodníku Klausovi

25.01.2016 19:42

Nový předseda Strany zelených Matěj Stropnický v pondělní Kauze dne prohlásil, že post předsedy získal, aniž musel podvádět. Z podvádění osočil George Bushe a Václava Klause. Opakovaně si rýpl do hnutí ANO, ačkoli jeho otec, ministr obrany Martin Stropnický, vede pražskou organizaci Babišova hnutí. Nakonec nenechal nit suchou na prezidentu Miloši Zemanovi. Kvůli uprchlíkům.

Kdyby Češi věděli o uprchlících více, nikdy by se jich tolik nebáli, říká mladý Stropnický, nový předseda Zelených. Pak promluvil o podvodníku Klausovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický
reklama

„Počítá se to vítězství, které bylo možná těsné, ale v minulosti těsně zvítězili také George Walker Bush i Václav Klaus. A já jsem u toho na rozdíl od nich nepodváděl,“ udeřil hned v úvodu host. To není normální, když kandiduje na předsedu jeden člověk, který pak získá 99 procent hlasů. Mám teď na mysli hnutí ANO, kde musí ministr Brabec vyzývat k diskusi a nikomu se nechce mluvit, protože se bojí, aby špatně položenou otázkou neztratil postavení ve straně,“ doplnil.

Zelení jsou podle jeho názoru konsolidovaní, strana není tak rozštěpená, jako možná bývala v časech, kdy zelení byli ve sněmovně. Stropnický kandidoval s tím, že chce najít nějaké kolegy, kteří v minulosti třeba spolupracovali se zelenými nebo byli členy, ale v jistém okamžiku se rozhádali např. s Martinem Bursíkem, bývalým šéfem vedení strany, který už ani není jejím členem.

Následně se podruhé vymezil proti hnutí ANO. „ANO je prostě firma. To je vidět i na tom sjezdu, tam se musí říkat to, co dělá šéf, a jinak to nejde,“ konstatoval.

Ve druhé polovině pořadu promluvil o uprchlické krizi a o transatlantické obchodní smlouvě se Spojenými státy. „Je nesmysl, abychom i my dováželi rajčata např. z Kalifornie, to je prostě absurdní,“ poznamenal. A pokud jde o uprchlickou krizi, tak vláda nic neřekla. Neřekla, kolik lidí můžeme přijmout, jakou mohou vykonávat práci a tak podobně. Tato nevědomost v lidech probouzí větší strachy, ne něco jiného. Kdyby to Češi věděli, možná by se uprchlíků tolik nebáli.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

A pokud vláda nedělá nic, prezident Zeman se chová ještě hůř. „Prezident Miloš Zeman jde v tomhle ještě dál a veze se na určité vlně strachu, jež je pochopitelná u lidí, kteří sledují média. A média informují o tom, jak támhle někdo vybouchl nebo o obtěžování během silvestrovské noci. Prezident Zeman nesmí v lidech posilovat strach, musí spíše zklidňovat. Miloš Zeman vede prakticky permanentní volební kampaň,“ posteskl si. Místo toho by měli všichni politici nabízet konstruktivní řešení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…