Kdybyste měl stejné pracovní tempo jako já, tak už dávno ležíte na JIP, vpálil Babiš novináři do tváře

16.12.2018 11:27

Český předseda vlády Andrej Babiš (ANO) poskytl rozhovor deníku Právo. Útočil v něm na všechny myslitelné i nemyslitelné strany. Udeřil na novináře, že kdyby pracovali tolik jako on, už by leželi na nemocniční jednotce intenzivní péče, zatímco on to zvládá. A to byl teprve začátek barvité rozmluvy.

Kdybyste měl stejné pracovní tempo jako já, tak už dávno ležíte na JIP, vpálil Babiš novináři do tváře
Foto: Úřad vlády
Popisek: Premiér Andrej Babiš v rámci oslav stého výročí konce první světové války navštívil v Paříži galerii Centre Pompidou
reklama

Zatímco právníci Evropské komise a poslanci Evropského parlamentu mají značné pochybnosti o tom, zda český premiér Andrej Babiš (ANO) není ve střetu zájmů, když řídí vládu, která kontroluje přidělování dotací i jeho Agrofertu, sám Babiš o tom žádné pochybnosti nemá. Předseda vlády konstatoval, že žádný střet zájmů nemá, protože převedl Agrofert do svého svěřenského fondu, na jehož řízení se podílí i jeho manželka Monika.

„Těm opakovaným lžím o Babišovi se stále dokola věnují někteří novináři, to vy tím neustále žijete. Pokud jde o práci premiéra, tak si každou neděli můžete na mém profilu na sociální síti přečíst, co jsem za týden udělal. Kdybyste měl stejné pracovní tempo jako já, tak už dávno ležíte na JIP. Jsem sice už důchodce, ale jedu i dvacet hodin denně včetně sobot a nedělí,“ vmetl Babiš do tváře novináři Janu Rovenskému.   

Babiš je bytostně přesvědčen, že mu kauza firmy Čapí hnízdo, ve které je obviněn ze spáchání dotačního podvodu ve výši 50 milionů korun, neškodí. V prosazování českých zájmů v zahraničí má prý tolik zásluh, jako dosud žádný jiný předseda vlády České republiky.  

„Kdo poškozuje ČR, jsou spíš někteří čeští europoslanci, kteří s velkou radostí ve Štrasburku pokračují ve své kampani Antibabiš a kopou do českého premiéra na základě věcí, které jsou nepravdivé,“ zasadil další ránu premiér. Před pár lety prý čeští politici přijali zákon, který byl údajně namířen čistě proti němu a on se mu bez řečí podřídil a převedl svůj Agrofert do svěřenského fondu.

Anketa

Na čí straně jste ve sporu o zastavení evropských dotací Agrofertu?

hlasovalo: 31040 lidí
„Středeční debata a čtvrteční hlasování v europarlamentu byly jen politické divadlo organizované některými českými europoslanci. To dokazuje i to, že ve středu bylo ze 751 europoslanců na zasedání přítomno jen 30 z nich, z toho 19 bylo českých zástupců a z nich řečnilo patnáct. To byli Pospíšil, Polčák, Zdechovský, kteří program Antibabiš přenesli do EU za pomoci jednoho zeleného fanatika, kterého ‚dohodili‘ naši Piráti, a europoslankyně Grässleové, která si na mé kritice staví image už několik let,“ začal pálit i do zahraničních politiků.

Babiš během rozhovoru několikrát zopakoval, že dodržuje české zákony a s Agrofertem nemá žádný kontakt. A pokud nemá žádný kontakt s Agrofertem, rozhodně není ve střetu zájmů. Takhle to vidí český premiér.

„Jen vás žádám, až příště o ní budete psát ve vašem deníku, tak kromě součtu dotací laskavě uveďte i odvody do českých veřejných rozpočtů, které byly třikrát větší. Pokud dotace od roku 2006 byly deset miliard, z toho rozpočtu ČR to bylo 3,5 miliardy, tak odvody byly 30 miliard,“ zdůraznil šéf hnutí ANO.

Mezinárodně uznávaná protikorupční organizace Transparency International sice tvrdí, že Babiš má střet zájmů, ale český politik si z toho mnoho nedělá, protože tuto neziskovou organizaci považuje za pochybnou.

„Především je ale Transparency International pochybná neziskovka, která v minulosti žila z milionů od resortů vnitra a zahraničí a od státních firem i za doby ODS. Dostávala také peníze z OLAF (evropský úřad pro boj proti podvodům). To vše lze vyhledat ve veřejných zdrojích,“ nešetřil kritikou předseda vlády.

Salvu vypálil i směrem k soudům, konkrétně k soudům slovenským, z jejichž rozhodnutí lze dovodit, že Babiš byl oprávněně evidován jako agent komunistické Státní bezpečnosti, takže sloužil zločinnému režimu. Součástí legislativního pořádku České republiky je také zákon zhodnocující zločiny komunistického režimu. Babiš je však připraven soudit se dál, soudit se třeba do konce života a dokázat, že agentem StB nikdy nebyl.

Pak se ještě jednou vrátil ke kauze firmy Čapí hnízdo.

„Máte na mysli tu deset let starou vymyšlenou kauzu, kdy nikdo nic neukradl, nekorumpoval, peníze skončily ve farmě, kde jsou vidět, a následně, i když firma na to měla nárok, se rozhodla, že finance vrátí? Nebo ten hnus se zneužitím mého syna, který předvedli novináři? ... Orgány činné v trestním řízení pokračují ve vyšetřování, víc se s vámi o tom nebudu bavit. Ale spíš to vypadá, že živou kauzu teď vyšetřují média, která mají už dávno na všechno názor, takže vlastně ani nepotřebujeme soudy. Novináři mě vlastně v tomto politickém procesu odsoudili a nikomu to ani nevadí,“ rozčílil se.

Stranou jeho pozornosti nezůstala ani možnost, že by v České republice mohlo dojít k teroristickému útoku ne nepodobnému tomu, jaký v úterý zažili obyvatelé Štrasburku na jednom z vánočních trhů. Babiš prozradil, že české tajné služby monitorují potenciálně nebezpečné osoby. České tajné služby podle Babiše odvádějí dobrou práci jak v rozkrývání možných teroristických hrozeb, tak ve věci monitoringu zahraničních agentů působících na našem území. Ať už jsou z Ruska, z Číny nebo odkudkoli odjinud. Babiš tedy nesdílí názor prezidenta Miloše Zemana, že BIS nepracuje dobře. Je opačného názoru.     

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Pár slov pronesl také k tématu uprchlické krize. Premiér dál odmítá do Čech přijmout jediného migranta. Proto také odmítl podepsat Globální pakt o migraci z pera OSN. Babiš už se odmítá bavit o plánu europoslankyně Michaely Šojdrové, která přišla s plánem na přijetí 50 syrských válečných sirotků v Česku.

„S paní Šojdrovou se už nemám o čem bavit a nemám důvod se s ní setkávat. Svoje stanovisko jsem jí již v minulosti sdělil a informoval jsem o něm i veřejnost. Jsem přesvědčen, že děti mají vyrůstat ve svém přirozeném prostředí, a podle mě je třeba pomáhat na místě. Společně s Českým červeným křížem pokračuji v projektu vesničky pro sirotky přímo v Sýrii. Máme už v nabídce pozemky, vypracovávají se studie a v lednu proběhnou na místě první jednání,“ prozradil.  

Nakonec se věnoval i domácí politice. Zdůraznil, že odmítá zvyšovat daně a trvá na spuštění třetí a čtvrté vlny EET. Stejně tak si trvá na nápadu bezplatných obědů pro děti základních škol. Hnutí ANO je natolik politicky široce rozkročené, že si může dovolit prosazovat jak tento levicový návrh, tak pravicovou politiku nezvyšování daní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

10:15 Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

Po Jankovi Ledeckém k veřejnosti promlouvá i zpěvačka Bára Basiková. A jak sama přiznává, sprostě. „…