Kdysi chtěl Sládek házet Klause do Vltavy, teď jej pronásledují exekutoři

23.03.2014 7:10

Bývalý krajně pravicový politik Miroslav Sládek se topí v dluzích, které se už vyšplhaly k částce čtvrt milionu korun. Jeho majetek proto přešel do dražby. Zprávu přinesl server Týden.cz ve spolupráci s televizí Barrandov.

Kdysi chtěl Sládek házet Klause do Vltavy, teď jej pronásledují exekutoři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Podle informací centrální evidence exekucí jsou v současné době vedeny proti Sládkovi už tři exekuce, které v letech 2012 až 2013 nařídil městský soud v Brně. V jednom z exekučních řízení došlo i na dražbu jeho majetku.

„Šlo o zahradu ve Vonoklasech v okrese Praha-západ, odhadní cena této zahrady činila 47 tisíc korun," potvrdila televizi Barrandov mluvčí Exekutorské komory ČR Petra Báčová. Pozemek o velikosti 295 metrů čtverečních byl vydražen bezmála za sto tisíc, ale tato částka celkový dluh zdaleka nepokryje. „Já na něj kontakt nemám a teď je v zahraničí, takže máte smůlu," reagovala Sládkova manželka na otázku, jak své dluhy hodlá politik řešit.

Miroslav Sládek vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a třikrát neúspěšně kandidoval na prezidenta. Své Sdružení pro republiku - Republikánskou stranu Československa dovedl v devadesátých letech do Parlamentu, partaj ale v roce 2001 skončila v konkurzu. Sládek ve sněmovně v letech 1992-1998 patřil k vehementním kritikům tehdejší Klausovy vlády, ale rovněž prezidenta Havla, kterému vyčítal servilitu vůči Západu. Jeho oblíbeným vzkazem vládě bývalo, že „lidé přijdou a nahází Vás do Vltavy". Proslul také několika ostrými protiromskými výroky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

13:17 Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

Kauzu Vrbětice považuje Mirek Topolánek za vrchol ledovce působení ruských tajných služeb v Česku. A…