Když se Babiš očistí, můžeme ho do naší vlády vzít, připustil v rádiu Bělobrádek. Modlí se prý za rozum voličů

26.06.2017 18:48

Moderátorka Zuzana Bubílková přivítala v pondělní Kauze dne na Rádiu Impuls předsedu lidovců Pavla Bělobrádka. Ten prozradil, že se před volbami modlí za rozum voličů a hodlá jim slíbit třeba to, že zruší ta letošní hrozná vedra.

Když se Babiš očistí, můžeme ho do naší vlády vzít, připustil v rádiu Bělobrádek. Modlí se prý za rozum voličů
Foto: Vít Hassan
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na sjezdu
reklama

V úvodu rozhovoru Bělobrádek prozradil, že se modlí i před volbami, a to za rozum voličů. „Já se modlím za rozum a moudrost voličů,“ řekl doslova. Rozumní voliči zřejmě podle Bělobrádka dají šanci dvojkoalici lidovců se Starosty a nezávislými, která pro vstup do parlamentu potřebuje alespoň deset procent.

Bělobrádek ale nespoléhá jen na modlení. Spoléhá také na garanta ekonomického programu dvojkoalice Pavla Kysilku, významného českého ekonoma a viceguvernéra. Právě on by mohl voliče přesvědčit, že dát hlas KDU-ČSL a STAN má smysl. „Myslím, že to je věc, která přesvědčí voliče, že jsme jediná rozumná síla, která se nechce hádat,“ zdůraznil šéf lidovců. „My nejsme koalicí proti něčemu, my představujeme pozitivní program,“ doplnil.  

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Za určitých okolností si prý umí představit, že vezme do vlády šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. „Já nemohu vyloučit, že když se pan Babiš očistí, tak že ho vezmeme do koalice, třeba post ministra pro lidská práva by mu slušel,“ smál se ve vysílání Bělobrádek. „A co třeba ministr pro Slovensko? “ptala se Bubílková. „Třeba,“ kývl host.  

Ve druhé polovině rozhovoru Bělobrádek vysvětloval, proč lidovci napřed prosadili projekt EET, aby před volbami slibovali, že ho část zase zruší.

„My postupujeme zcela podle našeho programu a v souladu s jednáním vlády i koaliční smlouvy,“ pochválil sám sebe šéf lidovců s tím, že KDU-ČSL od počátku tvrdila, že první dvě vlny EET budou stačit. Ty už dnes běží, což je podle Bělobrádka dobře, ale dál už by se projekt EET rozšiřovat neměl. Lidovci si to prý takhle představovali od počátku.

Celý pořad naleznete zde.

Nakonec se Zuzana Bubílková ptala, jestli lidovci před volbami vytáhnou nějaký velký volební tahák, který upoutá pozornost voličů. „My jako jeden z taháků slibujeme, že zrušíme tyhle hrozný vedra,“ prozradil v žertu předseda KDU-ČSL.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

12:45 Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

Moderátorka Terezie Tománková přivítala v nedělní Partii televize Prima ministryni financí Alenu Sch…