Když se Kubice s Lessym nedomluví, policie se začne hroutit, varuje Štěpánek

27.04.2012 17:32

Předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Milan Štěpánek přišel do pořadu Dvacet minut Radiožurnálu kvůli napjaté situaci v policii. Ministr vnitra Jan Kubice zpochybňuje práci policejního prezidenta Petr Lessyho, zatímco je potřeba řešit úspory.

Když se Kubice s Lessym nedomluví, policie se začne hroutit, varuje Štěpánek
Foto: rep
Popisek: Ministr Jan Kubice a policejní prezident Petr Lessy

Podle Štěpánka by měli ministr vnitra a policejní prezident spolupracovat. „Pánové se mezi sebou začali dohadovat. Alespoň na veřejnosti to tak působí. Táhne se spor o to, kolik je policistů, jaké budou platy, kde se bude škrtat a kde propouštět,“ vysvětloval v pořadu na Radiožurnálu.

Jako ministr bych byl vůči policejnímu prezidentovi ráznější

Ministr vnitra by měl být silná figura, myslí si Štěpánek, ale je patrné, že mezi ministrem a prezidentem panuje napětí. Nedokážou nalézt společnou cestu.

„Kdybych já měl být ministrem vnitra, postupoval bych vůči policejnímu prezidentovi jinak. Není nikde deklarováno, že by měl být policejní prezident naprosto nezávislý. Byl bych důraznější. Snažil bych se donutit policejního prezidenta k tomu, aby konal,“ vysvětlil předseda policejních odborů ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Odborový svaz už vyzval, aby se oba představitelé resortu domluvili a začali jednat. Jinak by měli odejít.

Štěpánek ale pochybuje, že nakonec dojde ke spolupráci. „Proto jsme dali výzvu, snažíme se je aspoň k něčemu přinutit. Výstup je jasný, buď začnou jednat, nebo začne jednat pan premiér,“ zopakoval. 

Štěpánek také varoval, že se policie začne hroutit. Situace je napjatá

„Je vyšší procento policistů, kteří nemají potřebné zkušenosti a nemají se od koho učit. Šluknovsko a Břeclav jsou důkazy, že jsou zde problémy se snižováním počtu policistů. Jsou to dva nejkřiklavější případy. Ale někde mají policisté poloviční počty, takže nemohou zvládnout tolik jako předtím,“ tvrdí Štěpánek.

Na závěr Štěpánek prozradil, že není k nalezení zápis z komise, která vybírala policejního prezidenta. Podle něj to je důkaz, že se v policii děje něco divného

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…