Když tu byli mohamedáni naposledy, vyplenili Moravu. Server zabádal v archivech a zjistil, co nás může čekat

01.02.2015 8:02

Zdá se vám varování o ovládnutí naší země muslimy přehnaná? Pak raději nestudujte dějiny Moravy, protože byste mohli zjistit, že už tu muslimové byli a snažili se přičlenit Moravu k vlastnímu impériu - Osmanské říši. Kroniky některých slováckých obcí naznačují, že střední Evropa nemusí být uchráněna před expanzí radikálů, před čímž varuje i prezident Miloš Zeman.

Když tu byli mohamedáni naposledy, vyplenili Moravu. Server zabádal v archivech a zjistil, co nás může čekat
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Server Týden.cz nabízí pohled do historie Moravy, na kterou již v sedmnáctém století útočili Turci. "Většina obyvatel malé slovácké osady Pitín u Bojkovic je muslimy pobita nebo odvlečena do otroctví. Všechna stavení vypálena. Vesnice hlásí 30 obětí a 530 ukradených ovcí. Ne, to není katastrofická vize jihomoravského Pitína po dobytí islámskými teroristy. Píše se září roku 1663, do vsi právě vtrhli Turci a vzniklé spáleniště už se z ničivého nájezdu nevzpamatuje," uvádí server.

V dané oblasti se dodnes vyskytují příjmení, u nichž se lze domnívat, že mají svůj původ u tureckých předků. Starostka slováckých Záhorovic Jana Šašinková, která se za svobodna jmenovala Hamadová, říká, že se o tureckých kořenech její rodiny mluvívá mezi příbuznými dodnes. Hamad je v islámských zemích velmi časté jméno.

O ohlédnutí do historie muslimských útoků na Moravu a také o pohledu prezidenta Miloše Zemana se více dočtete v pondělním vydání časopisu Týden.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Láďa Vízek rozstřelil Piráty. Natvrdo v TV, až se přidali i další

20:50 Láďa Vízek rozstřelil Piráty. Natvrdo v TV, až se přidali i další

„V zájmu záchrany planety jsme se dobrovolně rozhodli snížit životní úroveň naší země,“ podoktl publ…