Když znáte pozadí, je vám to jasné. Erik Best říká, jak je to dle něj se Zemanem a Ruskem

07.10.2014 14:09

Nad pozadím současného sporu prezidenta republiky Miloše Zemana s Ministerstvem zahraničních věcí o fungování českého velvyslanectví v Kyjevě se na svém webu fsfinalword.cz zamýšlí americký novinář dlouhodobě žijící v Praze Erik Best. A dochází k překvapivému závěru.

Když znáte pozadí, je vám to jasné. Erik Best říká, jak je to dle něj se Zemanem a Ruskem
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best
reklama

V úvodu se zmiňuje o tom, že ministr vnitra v Rusnokově vládě Martin Pecina poté, co dovedl Zemanovu stranu SPOZ k volebnímu debaklu, si to namířil do firmy Alta, která vyrábí obráběcí stroje.

„Alta je teď klíčovým hráčem určujícím českou politiku vůči Rusku a Ukrajině. Má vliv ve Svazu průmyslu a dopravy, České exportní bance a pojišťovně EGAP a patří jí velký díl zásluh za malé nadšení pro sankce ze strany Bohuslava Sobotky,“ píše Best s tím, že se nyní zdá, že Zeman využívá spor ohledně repatriace volyňských Čechů k vypuzení českého velvyslance na Ukrajině Ivana Počucha. Jeho by měl nahradit Antonín Murgaš právě z firmy Alta. „Všechno to dává smysl, když znáte pozadí,“ dodává Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …