Keller o životě za Nečasovy vlády: Zvykejte si na podstandard

01.08.2012 9:06 | Zprávy
autor: adr

Současná situace, která panuje ve školství, zdravotnictví i systému sociálního zabezpečení je zoufalá. Řešením je snižování úrovně v těchto i dalších oblastech. Musíme si zvykat na "vítězné tažení podstandardu", zavádí sociolog Jan Keller nový pojem, aby popsal vládní kroky k řešení krize.

Keller o životě za Nečasovy vlády: Zvykejte si na podstandard
Foto: Repro TV Prima
Popisek: Ministr Jaromír Drábek v Partii na Primě

"Parametry v řadě oblastí našeho života se zhoršují, což je vládnoucími kruhy a naivnějším zlomkem publika vydáváno za jedině možnou a správnou cestu," píše Keller ve svém komentáři pro Právo.

A jmenuje řešení ministerstev, které podle něj lze označit jako "podstandardy". Patří sem třeba slučování tříd na školách, která vedou k nižší kvalitě výuky, vyšší nervozitě učitelů a nižším vědomostem žáků. Na stejném principu jsou prý založeny i Drábkovy hlídací koutky pro předškoláky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jeroným Tejc byl položen dotaz

Co se stane s majetkem, který bude pocházet z trestné činnosti, a který zabavíte?

Zaráží mě taky, že uvádíte, že budete moci zabavit majetek, který bude podezřelý. Neměl by být zabaven jen ten, u kterého je jisté, že pochází z trestné činnosti? Proti tomu nic nemám, ale pokud jde jen o podezření, nebude to pak snadno zneužitelné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rusku narostly koule!“ či „Americká imperialistická prasata.“ Poznámky ze „zdi nářků“ v polském centru Solidarity

20:45 „Rusku narostly koule!“ či „Americká imperialistická prasata.“ Poznámky ze „zdi nářků“ v polském centru Solidarity

„Starší nemohou zabíjet mladé napořád,“ či „Svobodu pro Írán.“ Takové a spousta jiných vzkazů visí n…