Kiska do vězení, Fico s mafiánem? Slovensko se otřásá

24. 2. 2019 20:32

Předseda strany SMER-SD Robert Fico se na tiskové konferenci ohradil proti obvinění prezidenta Andreje Kisky, že mu měl vyhrožovat. „Neexistuje žádná komunikace Roberta Fica ani nikoho ze strany SMER-SD s orgány činnými v trestním jednání, které ve věci daňových podvodů A. Kisky jednají,“ zmínil Fico.

Kiska do vězení, Fico s mafiánem? Slovensko se otřásá
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Robert Fico

Slovenský expremiér se ohradil také proti tomu, že měl kdy telefonovat s italským podnikatelem Antoninem Vadalou. Odvolal se na oficiální stanovisko italské prokuratury o tom, že jde o výmysl médií. 

„Již dva dny se snažím a snažil jsem se jako ústavní činitel legální diplomatickou cestou zjistit přesné oficiální informace pana Vadaly s mojí osobou, o němž jste psali a hovořili. Na nic jste se mě neptali, vše máte jasné. Chci proto oznámit, že před hodinou konečně došla na Slovensko oficiální informace z italské prokuratury,“ podotkl Fico. „Bylo kategoricky vyloučeno, že by kalabrijská prokuratura měla jakoukoliv informací o telefonátu pana Vadaly s Robertem Ficem,“ sdělil Fico. 

Následně se ohradil i proti slovům prezidenta Kisky. „Obvinil mě, že jsem ovlivňoval orgány činné v trestním řízení s cílem obvinit jednatele společnosti, která nelegálně financovala kampaň Andreje Kisky,“ ohradil se Fico, jenž tak měl učinit proto, že jej Kiska odmítl jmenovat ústavním soudcem. „Takové prohlášení pan Kiska vůči mně vůbec nikdy neučinil,“ sdělil Fico, jenž však cítí to, že byl obviněn z toho, že má na provázku policii, prokuraturu. „To je silná káva,“ rozhorlil se Fico a věří, že prokuratura i policie toto odmítnou. 

Kiska o vydírání a zastrašování hovořil na páteční tiskové konferenci. „Minulý týden začala policie trestně stíhat jednatele firmy KTAG kvůli případu neuznaného odpočtu DPH, který se táhne již od roku 2014. Po dobu těchto pěti let – až dodnes – KTAG spolupracovala s daňovým úřadem, doplatila všechny daně přesně podle nálezů kontrol, sama opravila daňové přiznání za roky 2013 i 2014,“ zmínil a podotkl mimo jiné to, jak dva vyšetřovatelé žádný trestný čin neviděli. 

„Podařilo se to až do třetice. Den poté, co předseda strany Smer Fico oznámil, že se už nebude dál ucházet o funkci soudce ústavního soudu. Nestalo se to náhodou. Trestní stíhání je pomstou. Pomstou Fica za to, že jsem mu jako prezident odmítl slíbit politický důchod na ústavním soudě,“ zmínil Kiska s tím, že až mu skončí mandát prezidenta, bude obviněn i on osobně. „A hrozí mi trest odnětí svobody na 7 až 12 let. Ano, přesně takto vypadá pomsta,“ uvedl a zdůraznil, že se nikdy nenechal a ani nenechá vydírat ani zastrašit. 

Celý projev Andreje Kisky najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza Feri: Klaus ml. si udělal malou legraci. Zde FOTO

6:47 Kauza Feri: Klaus ml. si udělal malou legraci. Zde FOTO

Poslanec Václav Klaus mladší si udělal drobnou legraci z kolegy poslance Dominika Feriho (TOP 09). N…