Kiska nepůjde na koncert k výročí velké protikomunistické demonstrace. Nechce tam potkat Kotlebu s kolegy

25.03.2018 18:13 | Zprávy
autor: mp

Slovenský prezident Andrej Kiska dnes večer nepřijde na slavnostní koncert, kterým v Bratislavě vyvrcholí oslavy 30. výročí takzvané svíčkové manifestace. Důvodem je fakt, že organizátoři pozvali i neofašistickou stranu Mariána Kotleby, informoval média prezidentův mluvčí. Setkání v centru metropole se ale Kiska zúčastní, píše ČTK.

Kiska nepůjde na koncert k výročí velké protikomunistické demonstrace. Nechce tam potkat Kotlebu s kolegy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident SR Andrej Kiska

„Vzpomínka na svíčkovou demonstraci je oslavou svobody, demokracie a odvahy lidí. Pozvání fašistů na večerní vzpomínkový koncert je proto mimořádně nešťastným způsobem připomínky 30. výročí této významné události,“ uvedl podle Deníku N Kiskův mluvčí Roman Krpelan.

Kiska opakovaně označuje Lidovou stranu Naše Slovensko (LSNS) za fašistickou a úkolem politiků podle něho je, aby na nepřípustnost její ideologie upozorňovali. LSNS je jedinou stranou, kterou nezve k politickým jednáním.

Kotlebova strana se hlásí k válečnému slovenskému státu, který byl spjat s nacistickým Německem. Velebí rovněž prezidenta tehdejší Slovenské republiky, katolického kněze Jozefa Tisa, který byl po válce odsouzen a popraven.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala pod rudou vlajkou s hvězdou. Zahradil o škodách po Lipavském

17:23 Fiala pod rudou vlajkou s hvězdou. Zahradil o škodách po Lipavském

Za výkon zahraniční politiky je zodpovědná vláda, nikoliv prezident ani Senát, upozorňuje Jan Zahrad…