Klára Samková na Frekvenci 1: Chci pro Romy s mačetami spravedlnost

27.01.2012 19:23

Klára Samková obhajuje pachatele mačetového útoku v baru v Novém Boru. Celý případ vzbuzuje velké emoce. Své pohnutky vysvětlovala Samková na rádiu Frekvence 1 u showmana a moderátora Luboše Xavera Veselého v pořadu Pressklub.

Klára Samková na Frekvenci 1: Chci pro Romy s mačetami spravedlnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková

„Moje kancelář zastupuje desítky až stovky případů,“ zdůraznila Samková. Samková totiž obhajuje Romy, kteří napadli hosty v baru v Novém Boru mačetami loni v létě. „Těžko si uděláte popularitu, když vás nenávidí třičtvrtě národa,“ oponovala Xaverovi Veselému.

K případu jen uvedla, že žádné záznamy z kamer nenašla. „Tu obhajobu jsem zvažovala a nepřijala jsem jí ze dne na den,“ upřesnila advokátka s tím, že připad je velmi kontroverzní.

„Musela jsem hledat sílu, jestli do toho půjdu, jestli unesu ten tlak, který na mne bude vyvíjen,“ dodala. Samková zdůraznila, že má důvodné pochybnosti, že by pět Romů bezdůvodně vtrhlo do baru a zaútočilo mačetami na hosty.

„Řada podstatných aspektů mohlo být jinak,“ vysvětlila. Advokátka řekla, že mají být pachatelé odsouzeni jen za to, co se jim prokáže.

Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1, a to ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ann

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Martin Koller přemýšlí nahlas: Otázka zní, čím Babiš dokázal přesvědčit Filipa, aby podpořil vládu ANO a ČSSD, když za to KSČM nic nedostane

21:52 Martin Koller přemýšlí nahlas: Otázka zní, čím Babiš dokázal přesvědčit Filipa, aby podpořil vládu ANO a ČSSD, když za to KSČM nic nedostane

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Jestliže KSČM nebude mít ministry, možnost ovlivňovat politiku nedo…