Klára Samková plánuje dát pěstí řediteli ČT

08.06.2014 9:51

Známá advokátka Klára Samková se v sobotu na sociální síti rozhořčila nad úrovní seriálu První republika, který v současnosti vysílá veřejnoprávní Česká televize. „Vytočená“ byla zřejmě do té míry, že se nerozpakovala použít i vulgarismů. Na závěr vyjádřila ochotu fyzicky napadnout generálního ředitele ČT.

Klára Samková plánuje dát pěstí řediteli ČT
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Klára Samková
reklama

„Moje roztrpčení nad TV seriálem 'První republika' včera dosáhlo dalšího vrcholu, a to tak, že skutečně mám chuť jít tvůrcům osobně nakopat prdel, expersis verbis, a to každému zvlášť i kolektivně,“ píše Samková úvodem svého příspěvku ve zjevné nadsázce.

Poukazuje na to, že v seriálu jsou používány „absolutně nehorázné rekvizity a interiéry“. Podle ní všechny poukazují na přelom století nebo maximálně do roku 1910. Nadzvedla ji i další nepřesnost. V pořadu bylo uvedeno, že sada náprstků v krejčovském salónu stála tehdy 200,- Kč. „No to snad kdyby byly stříbrné a pozlacené.... Mám po svém dědečkovi - krejčím ve Znojmě - ještě nějaké zachované účty,“ vysvětlila, proč si může dovolit zmíněnou pasáž kritizovat.
 

Doufám, že předseda komory půjde dát řediteli ČT pěstí

Samková upozornila také na některé pokleslé stereotypy, kdy Cikánka Haydée coby médium komunikuje se záhrobím pomocí siderického kyvadélka a následně se v hypnóze svíjí v křečích.

Pozastavila se i nad obsahem posledního dílu, kdy advokát svým klientům zpronevěřil 600.000,- Kč, což prý byla v dané době naprosto grandiózní suma. „...následně je zavraždil, potom zavraždil četníka a chystal se zavraždit Jaroslava Valentu pod pohrůžkou zavraždění jeho dětí....,“ popisuje obsah dílu Samková, která připouští, že všichni její kolegové nemusejí být „zlatíčka“, ale o něčem takovém jsem mezi advokáty prý nikdy neslyšela. „Doufám, že v pondělí bude stát předseda ČAK na hlavní bráně ČT a půjde dát osobně panu řediteli pěstí... Jsem připravena jej zastoupit, kdyby nám náhodou pan předseda umdléval...,“ dodala známá advokátka.

Celé znění příspěvku Kláry Samkové na sociální síti:

Moje roztrpčení nad TV seriálem „První republika" včera dosáhlo dalšího vrcholu, a to tak, že skutečně mám chuť jít tvůrcům osobně nakopat prdel, expersis verbis, a to každému zvlášť i kolektivně.

Absolutně nehorázné rekvizity a interiéry, které VŠECHNY poukazují na přelom století nebo maximálně do r. 1910 řešili už mnozí jiní. Když pak v předminulém či kterém díle vypočítával společník J. Valenty oceňování inventáře krejčovského salónu, to jsme už fakt řvala smíchy - sada náprstků za 200,- Kč? No to snad kdyby byly stříbrné a pozlacené.... Mám po svém dědečkovi - krejčím ve Znojmě - ještě nějaké zachované účty a to se prostě scénáristi pos...

Moje pobouření neznalo mezí, když na scénu byla uvedena Cikánka Haydée (!!!) coby médium komunikující se záhrobím pomocí siderického kyvadélka (proč nebyl zakomponován Petr Cibulka??) a následně se v hypnoze (!!!) svíjející v křečích! To skutečně svět neviděl takovéto pokleslé pseudostereotypy - a to ve veřejnoprávní České televizi. Takže záhrobní médium nám odhaluje pravou podstatu trestného činu, zatímco policejní detektivové jsou za bandu blbů...

A v posledním díle byl přidán ADVOKÁT, o kterém je již nyní jasné, že svým klientům, manželům Léblovým, zpronevěřil 600.000,- Kč, což byla v é době naprosto grandiozní suma, následně je zavraždil, potom zavraždil četníka a chystal se zavraždit Jaroslava Valentu pod pohrůžkou zavraždění jeho dětí.... Neříkám, že všichni moji kolegové jsou zlatíčka, ale o něčem takovém jsem mezi advokáty nikdy neslyšela, neviděla a toto se vymyká naprosto všemu, o čem advokátní stav je. Doufám, že v pondělí bude stát předseda ČAK na hlavní bráně ČT a půjde dát osobně panu řediteli pěstí... Jsem připravena jej zastoupit, kdyby nám náhodou pan předseda umdléval...     

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plán proti Zemanovi, který ho smete. Zmíněn Kalousek. Budete koukat

7:30 Plán proti Zemanovi, který ho smete. Zmíněn Kalousek. Budete koukat

Začátek kampaně na Hrad. Tak vidí nejeden komentátor či politik odchod Miroslava Kalouska z Poslanec…